Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy współpracy ze skupem aut, aby wszystko przebiegało bezpiecznie? 

Bardzo często na kupujących samochody czyha naprawdę wiele pułapek. Są one przygotowane najczęściej przez nieuczciwych handlarzy, a do tego także przez byłych właścicieli. Najczęściej są to próby zatajenia stanu faktycznego samochodu. Jednak również sprzedający muszą uważać, aby sprzedać swój samochód bezpiecznie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? 

Zawsze wskazany jest zdrowy rozsądek

Nie da się ukryć, że każda forma sprzedaży samochodu wymaga zachowania jak najbardziej zdrowego rozsądku oraz sporej ostrożności. Kiedy się chce wystawić samochód w komisie należy wybrać możliwie najbardziej zaufane miejsce. Nie powinniśmy wybierać firmy, która po działalności krótkiej zniknie z samochodami lub też pieniędzmi osób, które zawierzyły im, a one kompletnie zostaną z niczym. 

Także jest konieczne podpisanie umowy odpowiedniej z komiksem, w której ustalona zostanie dokłada prowizja jak i także cena minimalna, za jaką sprzedający jest w stanie sprzedać swój samochód. Również niezbędne jest spisanie protokołu bardzo szczegółowo oraz przekazania komisowi samochód, aby nie okazało się, że pracownicy danego komisu w samochodzie zamienili części dobrej jakości na znacznie gorsze czy też na części zużyte. Jak łatwo się domyśleć wartość samochodu się zmniejszy w momencie samego procesu sprzedaży. 

Znacznie lepszym pomysłem jest sprzedaż samochodu w skupie aut

Gdy sprzedajemy swój samochód do skupu aut, to przede wszystkim należy się upewnić, że firma oby na pewno jest uczciwa oraz także zarejestrowana. Można to bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy się przekonać czy firma posiada szyld oraz NIP, a więc Numer Identyfikacji Podatkowej. Również ważne jest wpisanie odpowiednie umowy oraz ustalenie dokładne finansowych warunków. Warto także znać dobrze stan techniczny swojego samochodu, aby kupujący nieuczciwy nie zaniżył w żadnym wypadku wartości samochodu. 

Jednak najwięcej ostrożności należy zachować w momencie sprzedaży samochodu na własną rękę. Podczas oględzin samochodu powinniśmy przy sobie mieć kogoś, aby nie zostać okradzionym czy też napadniętymi, tak samo w momencie samej sprzedaży. Na pewno lepiej będzie wybrać miejsce tej transakcji na jakąś inną lokalizację, a nie swój własny dom. Powinno to być jednocześnie publiczne miejsce, a nie jakieś miejsce odludne. 

Jeśli z kolei kupujący zamierza się wybrać na próbną jazdę, to nie można mu pozwolić, aby to zrobił sam. Należy ustalić dokładną trasę oraz także jej długość. Warto również sprawdzić, czy dana osoba ma prawo jazdy ważne. Jednak najbardziej ostrożnym musimy być podczas podpisywania umowa. Jej wzór można śmiało ściągnąć z sieci, aby nie pominąć żadnych ważnych oraz także istotnych warunków. 

Konieczne jest także jej uzupełnienie danymi szczegółowymi kupującego. Pod żadnym pozorem, nie można samochodu oddawać osobie, która nam obiecuję, że umowa spisana zostanie czy też nawet uzupełniona nieco później, nawet jeśli osoba taka opłaca nam całą sumę i to od ręki. 

A dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ jeśli samochód prawnie jest nadal własnością sprzedającego, to właśnie na niego spadnie odpowiedzialność za przestępstwa ewentualne czy też wykroczenia z udziałem konkretnego samochodu, który kupił jeszcze bez podpisania umowy oraz zbiegnie z miejsca w wypadku. W takiej sytuacji policja zgłosi się od razu do niego, ale tak naprawdę do osoby, która w rejestrze oficjalnym figuruje nadal jako właściciel samochodu. W takich sprawach udowodnienie niewinności jest niezwykle trudne. Nie można zatem do tego dopuścić nigdy. 

Zalety wyboru skupów aut

Jak widać na powyższym mamy sporo spraw do załatwienia sprzedając samodzielnie samochód jak i także nawet przy pomocy komisów. Najłatwiej jak i także najwygodniej będzie skorzystać ze skupów aut. Skupy aut mają to do siebie, że jego pracownicy w zasadzie wykonują całą robotę za nas. Nasza rola ogranicza się raczej do przekazania samochodu, przekazania wszelkich dokumentów samochodu oraz kluczyków. Gdy zaakceptujemy cenę to pozostaje nic innego jak podpisanie umowy, którą sporządza osoba za to odpowiedzialna, ale zawsze ze strony skupu. My tylko i wyłącznie umowę podpisujemy.

Jak widzimy na powyższym skupy aut oferują naprawdę wygodną i komfortową współpracę. Czasami prawie cały proces sprzedaży samochodu poza przekazaniem samochodu można zrobić przez Internet. 

Całość naprawdę przebiega bardzo sprawnie oraz szybko. Jednak pod jednym warunkiem. Chodzi o nic innego jak o to, aby wybrać naprawę sprawdzony skup aut. Dobre opinie na pewno przekonują nas do współpracy akurat z danym skupem. Gdy trafimy na oszustów, to nie dość, że proces sprzedaży może być o wiele dłuższy, to możemy otrzymać dużo niższą kwotę. Jakby nie było z oszustami nikt nie chce współpracować. 

Wybierajmy zatem sprawdzone skupy aut. Najbezpieczniej zawsze jest postawić na skup duży oraz taki, który działa na terenie całego naszego kraju. Skupy te najczęściej także zatrudniają wykwalifikowanych rzeczoznawców, którzy oferują uczciwe ceny. 

You may also like...