Sposób na zimę – wakacje na Sardynii

Jesień, za oknem szaro, ponuro, zimno, najchętniej zostałoby się w łóżku cały dzień. Niestety mamy obowiązki, które uniemożliwiają takie rozwiązanie. Jednak jest światełko w tunelu – można już teraz zaplanować sobie następne wakacje. Samo planowanie podróży sprawia, że czujemy się szczęśliwsi, zrelaksowani, spokojniejsi, pełni optymizmu, radosnego oczekiwania na dzień w którym rzucimy wszystko i przeniesiemy się do raju. Mowa tu oczywiście o malowniczej, włoskiej wyspie – Sardynii.

Jest to druga co do wielkości, zaraz po Sycylii, wyspa na Morzu Śródziemnym. W ciągu roku jest ok. 300 słonecznych dni. Można tu zobaczyć wiele zabytków, ciekawych miejsc no i oczywiście wylegiwać się na słonecznych plażach. Wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/ to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które lubią leniuchować i odpoczywać, ale również dla tych, którzy uwielbiają wolny czas spędzać aktywnie. Jeśli należysz do pierwszej grupy to do wyboru masz aż 209 plaż! Możesz wybierać spośród różowych, białych, pomarańczowych, żółtych – prawdziwa feeria barw. No i oczywiście nie można zapomnieć o kryształowo czystym, szmaragdowo – zielonym morzu. Bardzo popularną plażą jest ta w Zatoce Orosei. To miejsce oczaruje Cię od pierwszego wejrzenia. Nie tylko zakochasz się we wspaniałym krajobrazie, ale także pokochasz tamtejszą kuchnię.

Wakacje na Sardynii to dobry powód by spróbować “żywego” sera, który jest tam smakołykiem. Żywy dlatego, że znajdują się w nim larwy muchówki! Obecność białych czerwi gwarantuje przydatność sera do spożycia. Zapewne będzie to niezapomniane doznanie smakowe. Oczywiście można zjeść tam też “normalne” jedzenie, m.in. owoce morza, mięso, dzik z rożna, ośmiornice, kalmary, oliwki, makarony, wina, sery, culurgiones ( pierogi nadziewane ziemniakami, serem pecorino i listkami mięty) oraz wiele, wiele rozmaitych smakołyków. Sardynia słynie również ze znakomitych win. Oferuje zarówno czerwone, np. Cannonau, jak i białe, np. Vermentino, Vernaccia. Jednak to nie koniec szaleństw dla podniebienia. Spędzając wakacje na Sardynii nie można nie spróbować sardyńskich słodyczy. Warte smakowania są pardulas (szafranowe babeczki nadziewane riccotą), gueffus (cukierki z masy migdałowej), gorzki miód (corbezzolo), limonkowy sorbet (sa carapigna).

Natomiast dla miłośników aktywnych wakacji wyspa jest niczym wesołe miasteczko, planeta skarbów, które czekają na odkrycie. Jest tam aż 3300 jaskiń. Jedną z najpiękniejszych jest bezwątpienia Grota Neptuna (jej wiek szacuje się na ponad 130 milionów lat). Zachwyca nie tylko długością (4km), ale także krasowymi formami skalnymi oraz mieniącą się całą paletą barw wodą. Do groty można dostać się, liczącymi 656 stopni, schodami zwanymi “Escala del Cabiro” albo drogą morską. Spędzając aktywnie wakacje na Sardynii można nurkować w czystym morzu i oglądać niesamowity podwodny świat, który wyjątkowo bogaty jest na półwyspie Sinis. Jest to obszar chroniony ze względu na swoją nieskażoną naturę. Tamtejsze wody zamieszkuje wiele niespotykanych gatunków zwierząt i roślin, a w powietrzu fruwają rzadko spotykane ptaki. Nieopodal półwyspu jest wioska San Giovanni di Sinis z pięknym kościołem paleo – chrześcijańskim  z V wieku (coś dla miłośników historii).

Dzięki wysokim, skalistym wybrzeżom Sardynia to doskonałe miejsce na wspinaczki. Zbudowanych jest tam mnóstwo ścieżek, tras wspinaczkowych z zamontowanymi specjalnymi hakami. Trasy są zróżnicowane pod względem stopnia trudności także każdy znajdzie coś dla siebie i dostosowanego do swojego poziomu umiejętności.  Zwiedzając wyspę, swoją uwagę warto zwrócić na nuragi, kamienne wieże w kształcie ściętego stożka – są jedną z niewyjaśnionych tajemnic wyspy. Na całej wyspie jest ich ok. 7 000. Jeden z nich – Su Nuraxi, jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano także pola do gry w golfa na Sardynii.

Wyspa ta oferuje wiele ciekawych i interesujących rozwiązań. Wakacje na Sardynii to świetny pomysł na podróż dla całej rodziny. Jeśli jednak chcemy wybrać się na romantyczną podróż tylko we dwoje to wakacje na Sardynii są idealnym miejscem dla zakochanych. Spacery plażą, skąpaną w blasku zachodzącego słońca to sceny jak z filmu. Kawiarnie, które kuszą aromatem świeżo palonej kawy, wspaniałą kartą win, konkurują o miano najlepszej i prześcigają się w ofertach i promocjach  byle tylko zachęcić do zatrzymania się na chwilę, do smakowania znakomitych trunków i napojów, do spędzenia czasu z bliskimi, do zachwytu nad majestatycznym krajobrazem, do bycia tu i teraz, do wyjścia ze świata online do świata offline.

Przeżywania, doświadczania całej gamy przeżyć, emocji, barw. Bycia tylko dla siebie i ze sobą.  Warto już teraz zaplanować swoje wakacje na Sardynii, gdyż staje się to jednym z popularniejszym miejsce wypoczynku Polaków. Jest to spowodowane nie tylko zachwycającym krajobrazem, dobrym jedzeniem, wieloma atrakcjami, ale również w dużej mierze z uruchomienia tanich połączeń lotniczych. Wiele biur podróży oferuje ciekawe oferty sardynia 2022 https://wakacjenasardynii.pl, zarówno pod względem turystycznym jaki i cenowym. Wakacje na Sardynii na pewno będą niezapomniane, nie ważne czy postanowimy pojechać sami czy z rodziną, na długo czy tylko na weekend, z pewnością będzie to niesamowite przeżycie.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl

You may also like...