Sklep z bongo – pomysł na biznes?

Ludzie młodzi często poszukują łatwego źródła dochodu, nie chcąc pracować po kilka godzin w fabryce lub innym zawodzie postanawiają otworzyć własną działalność i skupić się na generowaniu własnego dochodu. Takie myślenie jest oczywiście jak najbardziej zrozumiałe i słuszne, jednak wymaga zaangażowania, konserwatywności i wiedz. Jaki biznes może otworzyć młody przedsiębiorca? Szczerze mówiąc to każdy bez wyjątków, ogranicza nas jedynie własne wyobraźnia. Patrząc na ostatnie trendy modowe, młody biznesmen może na przykład otworzyć sklep z bongo.

Dla osób niewtajemniczonych tłumaczę szybko, czym jest bongo. Jest to fajka wodna, w której palić możemy różnego rodzaju zioła i nie tylko marihuanę wbrew powszechnej opinii. Dym z palonych ziół filtrowany jest przez wodę, schładzany i dopiero trafia do płuc. Według wielu artykułów naukowych pierwsze bonga powstawały w Azji Środkowej oraz Afryce. Co ciekawe według badań archeologicznych wiadomo, że plemienni wodzowie irańsko- eurazjatyckiego szczepu Scytów używali bongo wykonanego ze złota już 2400 lat temu. Tak, więc wracając do pomysłu zatytułowanego sklep z bongo możemy otworzyć działalność i rzucić się w wir pracy, ponieważ aktualnie na rynku polskim, ale też zagranicznym mamy do dyspozycji nieograniczoną liczbę modelu bongo. Niektóre z nich wykonane są z akrylu inne ze szkła.

Czy jest jakaś zasadnicza różnica pomiędzy materiałem, z jakiego są wykonane? Oczywiście tak, przede wszystkim akrylowe bongo jest zdecydowanie trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia, jednak nie jest niezniszczalne! Szklane jest zdecydowanie bardziej szykowne jednak delikatniejsze i stosunkowo droższe. Co do rozmiarów to tutaj również mamy pełen wachlarz modeli, małe bardziej poręczne sprawdzą się na wyjazdach i w podróżach, natomiast większe zdecydowanie bardziej „kozackie” wyglądają ciekawiej, chociaż ich transport, a jak że używanie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem uszkodzenia. Możemy skupić się na modelach bardziej szykownych, klasycznych ze zdobieniami nawiązującymi do bogatej historii i tradycji palenia z bonga lub postawić na typowo młodzieżowy styl, czyli różnokolorowe bonga, oczywiście z symbolem marihuany. Co przyciągnie potencjalnych klientów, to w końcu sklep z bongo, więc musi zaistnieć coś, co sprawi, że zmuszeni będziemy zainstalować drzwi obrotowe w naszym sklepie. Przede wszystkim reklama.

Na początku naszej działalności musimy zainwestować nieco więcej w reklamę naszego sklepu, dzięki czemu mocno i stanowczo wejdziemy na rynek lokalny. Po drugie strona www, w dzisiejszych czasach jest to nie odmowny element każdego biznesu. Dzięki stronie www możemy zdobywać klientów z innych miast a konkretnie z całego kraju, dodatkowo możemy prowadzić sklep z bongo online, dzięki czemu możemy wysyłać nasze produkty na całą Polskę lub nawet całą unię europejską. Sklep z bongo powinien też posiadać w swojej ofercie różnego rodzaju akcesoria do palenia. Przykładowo, jeżeli ktoś przyjdzie do naszego sklepu warto, aby na półce oprócz bongo stały także fajki wodne, sitka do bongo, zapasowe lufki.

Miłym dodatkiem będzie katalog z bongo na zamówienie. Jak już przy wystroju naszego sklepu jesteśmy dobrze będzie zastanowić się nad tematycznym urządzeniem lokalu. Przykładowo na ścianach powiesimy plakaty z bongo i fajkami wodnymi, na stole będzie stać duża shisha, z której zaprzyjaźnieni klienci będą mogli zapalić ulubioną melasę. Skoro mamy gościć naszych klientów to przyda się też wygodna kanapa, co najmniej dla kilku osób. Z pewnością kilka egzotycznych roślin wprowadzi do naszego sklepu miły klimatyczny nastrój. Warto też, aby gdzieś tliło się małe kadzidełko, dzięki temu w naszym lokalu zawsze będzie czuć świeży zapach. Oczywiście zapach dobieramy tematycznie to znaczy nie wybieramy kadzidełek o zapachu sosny, która raczej ma niewiele wspólnego z shishą, fajką wodną i krajami, w których fajki wodne stanowią nie odmowny element kultury. Dobrze, zatem mamy wystrój i wyposażenie lokalu, mamy stronę www i sklep online.

Zbliżając się ku końcowi przejdźmy do mnie przyjemnej części zakładania własnej działalności, czyli przepisów i papierków. Prawo polskie w żadnym stopniu nie zabrania sprzedawać bongo ani shishy, jednak, jeżeli chcemy sprzedawać melasę to warto pamiętać, iż jest to wyrób tytoniowy potrzebujemy wszelkie zgody oraz zabezpieczanie jak przy sprzedaży zwykłych papierosów. Warto też będzie zaprzyjaźnić się z osobą świadczącą usługi księgowe. Osoby bardziej wtajemniczone i posiadające wszelkie predyspozycje mogą same prowadzić swoją księgowość jednak od razu informuję was, że mało, kto potrafi samemu prowadzić sklep, sklep online i dodatkowo księgowość. Dlatego warto udać się do księgowego, który rozliczy nasz sklep z bongo z urzędem skarbowym. Reasumując, aby otworzyć własny biznes polegający na sprzedaży bongo musimy po pierwsze być konsekwentni, pomysłowi i w pełni zaangażowani. Na drugi plan schodzą kwestie takie jak wystrój lokalu etc. jednak każda kwestia jest mega istotna podczas prowadzenia sklepu z bongo czy to stacjonarnego czy też online.

You may also like...