Kasetony reklamowe – sposób na Twoje logo i promocję firmy

Kasetony reklamowe to niezastąpiony element, który dzięki indywidualnemu podejściu wyprowadzi Twoją firmę na sam szczyt. Odpowiednio zaprojektowane logo i dobrze wykonany nośnik reklamowy może okazać się doskonałą wizytówką każdego przedsiębiorcy, który pragnie by jego marka zyskała popularność oraz sławę. Dobrze skomponowany projekt sprawi, że potencjalni klienci go zapamiętają i będą odróżniać go na tle innych firm oferujących ten sam produkt.

Kaseton reklamowy, który swoim wyglądem prezentuje prestiż, profesjonalizm i poczucie smaku z pewnością będzie częściej zapamiętany przez większe grono społeczeństwa, które zwraca uwagę na styl oraz popularność określonego producenta. Czym zatem są kasetony reklamowe? Do czego się je wykorzystuje? I jaką pełnią rolę dla producenta?

Co to jest kaseton reklamowy?

Kaseton reklamowy to forma reklamy, której zadaniem jest przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta. Może występować w różnym formacie, formie i wykonany być z różnorodnego materiału. Montowany jest najczęściej na zewnętrznej stronie budynku, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby wisiał także w środku. Najczęściej występuje w kształcie prostokąta lub kwadratu w formie jednostronnej, przymocowanej do ściany lub w formie dwustronnej, mocowanej w sposób prostopadły do ściany. Nie ma sztywnej reguły oraz zasady tworzenia kasetonów reklamowych. Mogą przyjmować różne kształty, rozmiary oraz formę – tylko wyobraźnia może ograniczać. Im ciekawszy pomysł, tym większa szansa na przyciągnięcie uwagi. Kaseton reklamowy musi być wykonany z trwałych, odpornych na różne uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne materiałów, by prezentował się nienagannie przez długi okres czasu. Kasetony reklamowe to doskonały sposób na całodobową promocję firmy oraz wyrażenie jej prestiżowego charakteru.

Sprawdź również:


Rodzaje kasetonów reklamowych ze względu na technologię wykonania

Kasetony reklamowe to elementy, których głównym celem jest przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta. Wykonane są z różnych materiałów, przybierają różnorodną formę i kształt oraz wykonane są w kilku technologiach, które przedstawiają się następująco:

– Plexi – kasetony wykonane z plexi charakteryzują się twardym frontem – tego typu materiał wykorzystywany jest do tworzenia kasetonów reklamowych niewielkich rozmiarów, gdzie ich ograniczenie wynosi do 300×200 cm.
– Frezowane fronty, podklejane PMMA lub tłoczone – wykorzystanie takowych technologii pozwala na uzyskanie przestrzennego efektu.
– tkanina winylowa – inaczej nazywana elastycznym licem, umożliwia tworzenie wielkogabarytowych kasetonów, pozbawionych łączeń.
Kasetony reklamowe to trwałe oraz praktycznie niezniszczalne reklamy, prezentujące loga wielu firm. Wykonane są z trwałych i odpornych materiałów, które gwarantują przetrwanie w niesprzyjających warunkach przez długi czas.


Rodzaje kasetonów, które najczęściej oferowane są przez producentów reklam

Obecny rynek, nowoczesne technologie i rozwój techniki umożliwiają stworzenie wielu rozwiązań, które znacząco ułatwiają życie. Projektowanie własnego logo i umiejętne wypromowanie go to nie zawsze łatwe zadanie. Wymaga dobrego pomysłu, wyobraźni oraz kreatywności. Dobrze stworzony kaseton reklamowy to gwarancja sukcesu i powodzenia oraz możliwość zdobycia dużej rozpoznawalności danej marki. Aby w całości spełniał swoją funkcję musi być odpowiednio wykonany oraz zaprojektowany, by sprawdzał się adekwatnie do warunków panujących w miejscu, w którym się znajduje. Do wyboru jest szerokie spektrum kasetonów reklamowych, które można podzielić na kasetony:

– aluminiowe,
– dwustronne,
– jednostronne,
– wykonane z dibondu,
– z elastycznym licem,
– ledowe – podświetlane światłem LED


Jaką rolę pełnią kasetony reklamowe i po co się je montuje?

Kasetony reklamowe mają za zadanie zwrócić uwagę potencjalnego klienta, by ten zechciał skorzystać z usług proponowanych przez danego producenta/ firmę. Im oryginalniejsze i bardziej prestiżowe logo, tym większa szansa na zdobycie większego odzewu. Kasetony reklamowe mają przede wszystkim następujące cele:

– reklamowy – reklama firmy, jej oferty oraz proponowanych przez nią usług oraz produktów,
– informacyjny – nadanie informacji o istnieniu danej placówki, instytucji w określonym miejscu,
– wizerunkowy – nadanie elegancji oraz prestiżu budynkom/obiektom, w których znajduje się dana firma.

Kaseton reklamowy, aby dobrze spełniał swoją rolę musi być odpowiednio przemyślany oraz zaplanowany. Przy procesie jego tworzenia należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:

– miejsce montażu – na zewnątrz lub w wewnątrz budynku,
– powierzchnię, na której będzie montowany – od niej, bowiem zależy wybór materiału, z którego zostanie wykonany front,
– ilość informacji, które mają być zamieszczone na danym kasetonie – niezbędne jest to, do wykorzystania oświetlenia oraz określenia rozmiaru danego nośnika reklamowego.

Wybór odpowiedniego kasetonu reklamowego ma niebagatelne znaczenie w kontekście jego skuteczności. Dobrze wykonany nośnik reklamy zewnętrznej lub wewnętrznej będzie doskonałym sposobem na dodatkową promocję danej firmy i jej usług. Dlatego też warto zdecydować się na taki, który będzie nie tylko atrakcyjny pod względem wyglądu, ale będzie odporny oraz wytrzymały na różne warunki i dopasuje się odpowiednio do danej sytuacji. Musi być spójny i tworzyć integralną całość z całą marką oraz ofertą przez nią proponowaną.

You may also like...