Kupujesz mieszkanie? Sprawdź, czym powinien charakteryzować się dobry deweloper!

Jednym z największych marzeń każdego młodego człowieka jest posiadanie swojego własnego mieszkania. Warto jednak wiedzieć o tym, iż do zakupu swoich czterech kątów trzeba się bardzo dobrze przygotować. Niezależność z powodu posiadania własnego mieszkania jet niezwykle istotna, dlatego nie ma się co dziwić temu, że każdy, kto kupuje mieszkanie od dewelopera, na początku dokładnie sprawdza opinie na jego temat. Jak wybrać dobrego dewelopera, aby mieć pewność, iż wybuduje on dla nas mieszkanie zgodnie z planem? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule. 

 

Jak sprawdzić, czy dany deweloper jest uczciwy? 

Deweloperzy nieustannie reklamują się w rozmaitych środkach masowego przekazu. Jak w takim gąszczu propozycji znaleźć takiego dewelopera, któremu będziemy mogli zaufać bez strachu, iż nasze mieszkanie nie zostanie wybudowane w odpowiednim terminie? Gdy przeznaczamy na zakup mieszkania kilkadziesiąt tysięcy złotych, musimy mieć pewność, iż dany deweloper wywiąże się prawidłowo ze wszystkich powierzonych mu zadań. 

Zanim zakupimy jakąkolwiek nieruchomość od dewelopera http://cordiapolska.pl/mieszkanie/, należy w dokładny sposób zweryfikować, jaka jest jego wiarygodność finansowa. Na początek zalecamy, aby sprawdzić jego odpis z Krajowego Rejestru Sądowego bądź z Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej. Trzeba zwrócić uwagę na wszystkie informacje dewelopera związane ze składanymi przez niego sprawozdaniami finansowymi do sądu rejestrowego. Każdy uczciwy deweloper z pewnością bez problemu wywiąże się z tego obowiązku. Warto bardzo dokładnie sprawdzić rubrykę, w której znajdują się wpisy o postępowaniach komorniczych lub postępowaniu upadłościowym. Jeśli znajdują się tam jakiekolwiek informacje w tym zakresie, to jest to pierwszy poważny sygnał, iż współpraca z daną firmą deweloperską nie jest dobrym rozwiązaniem. Deweloper może także przedstawić specjalne zaświadczenie z urzędu skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w których będą informacje o tym, iż nie ma on jakichkolwiek zaległości w opłatach na rzecz tych dwóch wyżej wymienionych instytucji. Niezwykle istotną kwestią jest również forma prawna prowadzonej przez dewelopera działalności – warto sprawdzić to bardzo dokładnie. 

 

Opinie o deweloperze zamieszczone w internecie 

Kolejnym sposobem na znalezienie dobrego dewelopera jest zapoznanie się z opiniami jego klientów zamieszczonymi w internecie. Gdy wpiszemy frazę “deweloper + nazwa miasta”, naszym oczom ukaże się w wyszukiwarce ogrom rozmaitych ofert od różnych firm deweloperskich. Znajdują się tam również recenzje stworzone przez poszczególnych internautów. Warto je dokładnie poczytać, aby móc poznać trochę więcej nieoficjalnych informacji odnośnie specyfiki działania danego dewelopera. Opinie mogą pomóc nam podjąć ostateczną decyzję.

 Strona internetowa dewelopera powinna być przygotowana profesjonalnie i zgodnie ze wszystkimi aktualnie obowiązującymi światowymi standardami. Ponadto, powinny znaleźć się na niej wszystkie szczegółowe informacje na temat doświadczenia dewelopera https://cordiapolska.pl/warszawa/nowe-mieszkania-praga-poludnie/ w realizacji różnych inwestycji. Deweloper na swojej witrynie powinien też pochwalić się posiadanymi przez siebie certyfikatami i nagrodami. Można też zweryfikować, czy należy on do jakiś ogólnopolskich organizacji zrzeszających firmy deweloperskie. Deweloper, który należy do tego typu organizacji, już na samym starcie potwierdza, że jest firmą godną zaufania, której można powierzyć swoje pieniądze

 

Zobacz również:

 

Wysoka cena nie równa się wysokiej jakości 

Warto pamiętać o tym, iż wysoka cena za mieszkanie od dewelopera nie zawsze jest równoznaczna z tym, iż jakość mieszkania będzie równie wysoka. Deweloperzy przy ustalaniu cen swoich ofert biorą pod uwagę szereg rozmaitych czynników takich jak lokalizacja inwestycji, atrakcyjność okolicy, standard danego mieszkania oraz bardzo wiele innych rzeczy. Nie da się zatem stwierdzić, iż solidność oraz jakość pracy w pełni jest odzwierciedlona w podanej przez niego cenie. Trzeba mieć świadomość tego, iż na rynku działa bardzo wielu inwestorów sprzedających źle wykończone mieszkania bądź zbudowane w oparciu o najtańsze prefabrykaty. Jednocześnie sprzedają je oczywiście w bardzo zawyżonych cenach. Z powyższych względów, zanim kiedykolwiek zdecydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera, powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie są opinie na jego temat. 

Bardzo ważną kwestią jest także to, czy dany deweloper pomoże nam przy załatwieniu wszelkich formalności związanych z ubieganiem się o kredyt hipoteczny. Szczególną uwagę należy też zwracać na to, czy dany deweloper dotrzymuje założonych terminów. W sytuacji, gdy kontakt z danym deweloperem jest znacząco utrudniony bądź jeżeli za każdym razem, gdy udajemy się do biura obsługi, rozmawia z nami ktoś inny a obsługa jest mało pomocna i opryskliwa, to jest to poważny sygnał ku temu, aby od razu zrezygnować z oferty takiej firmy deweloperskiej. Najlepiej, gdy naszą sprawą zajmuje się tylko jedna osoba. Wtedy zyskamy gwarancję, iż wszystko będzie przebiegało po naszej myśli, a deweloper dotrzyma obietnicy. 

You may also like...