Czy opłaca się mieszkać nad morzem?

Czy opłaca się mieszkać nad morzem? Człowiek w życiu chce być szczęśliwy. Ma na to wpływ wiele czynników. Jaką mamy pracę, jak tam nasze zdrowie, jakich ludzi mamy wokół siebie, i wiele, wiele innych. Jednym z takich czynników, może być miejsce naszego zamieszkania. Co chwile powstają nowe bloki i nowe mieszkania, a co oferują mieszkania nad morzem? Jakie są tego zalety, jakie wady? Warto czy nie warto?

Apartamenty nad morzem – zalety mieszkania nad wielką wodą

Jedni lubią, góry, inni mazury, jedni chcą mieszkać na wsi, inni w mieście. Każdy w życiu chce znaleźć swój kąt. Jakie są zalety i jakie wady mieszkania nad morzem? Największą zaletą, jest oczywiście bliskość morza, bo gdzie mają leżeć nieruchomości nad morzem, jak nie nad morzem. Jeśli ktoś więc jest fanem tego oto zbiornika wodnego, to takie rozwiązanie może okazać się najlepsze. Jod wdychamy na okrągło i to wcale nie znajdując się w tężni. Ogólnie mówiąc zalety mieszkania nad morzem są takie jakie zalety ma morze. Piękne widoki, świeże powietrze, kojący szum morza, pięknie wyremontowane uliczki. Ale patrząc na całokształt, należy tutaj odróżnić trzy czwarte roku od tej jednej czwartej letniej. Oczywiście, turyści nad morzem pojawiają się cały rok. Jednak nie są oni tak uciążliwi innymi porami niż latem. Ale jeśli skupiamy się na zaletach. To zaletą mieszkania nad morzem w sezonie letnim, jest to, że możemy sobie dorobić, i to na wiele różnych sposobów. Jako mieszkaniec miejscowości nadmorskiej, mamy możliwość, zaoferowania turystą wielu przeróżnych usług. W pozostałą część roku możemy cieszyć się ciszą i spokojem nadmorskich miejscowości. Chyba, że interesują nas większe miasta nad morzem. Wtedy mamy klimat dużego nadmorskiego miasta, jednak i są plusy takiego mieszkania nad morzem. W większych nadmorskich miejscowościach dzieje się coś przez cały rok. Ogrom wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, często też sportowych. Miasta muszą dbać przecież o turystów którzy pojawiają się u nich przez cały rok, po to, by wrócili również latem. Wracając do lata, czy nie pięknie to brzmi, wracając jak co dzień z pracy, iść po południu wykąpać się w morzu, albo poleżeć na plaży która znajduje się kilkaset metrów od naszego mieszkania? Mając do tego, prawie każdego dnia ciekawe wydarzenia kulturalne w okolicy. Albo codziennie z okna własnego mieszkania nad morzem oglądać piękny zachód słońca, chowający się za morskimi falami.

Apartamenty nad morzem – czy mają wady?

Zalet na pewno jest sporo, ale oczywiście są również i wady. Pierwszą z nich, zanim trafimy do mieszkania nad morzem, jest cena tego mieszkania. Na pewno nie mała, wszak nawet jednak cena wskazuje na to, że warto, choć zapłacić trzeba sporo. Jeśli ktoś nie lubi tłumów, niewskazane jest mieszkanie nad morzem w lecie. Tłumów jednak nie da się uniknąć, bo one, były, są i będą. Jeśli jednak nie wynajmujemy akurat jakiegoś  pokoju, unikniemy tych tłumów, będąc we własnym mieszkaniu. Jednak kto chciałby siedzieć w lato, nad morzem w mieszkaniu. Jednak dzień w dzień wychodząc z domu przez dwa miesiące, mamy na ulicach, tłumy ludzi, tłumy sklepów, tłumy budek z jedzeniem i ogólnie tłumy wszystkiego. Kolejną wadą mieszkania nad morzem jest wiatr. Który w nadmorskiej miejscowości może być naprawdę uciążliwy. Jeśli akurat na morzu jest sztorm, z domu lepiej nie wychodzić, no chyba, że chcemy walczyć z mocnym, a nawet bardzo mocnym wiatrem.

Czy opłaca się mieszkać nad morzem?

Czy opłaca się mieszkać nad morzem?

Podsumowując zalety i wady nieruchomości nad morzem, nie są równe, zdecydowanie więcej jest zalet. Jeśli ktoś jednak nie da rady wytrzymać dwa miesiące z tłumami na ulicach, nie ma się co wybierać nad morze na stałe. Warto myślę, przytoczyć tutaj stare przysłowie, że: „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.” Dlatego też, myślę że zupełnie łatwiej przystosować się do tego klimatu osobą, które cały życie mieszkały nad morzem. Jeśli jednak ktoś całe życie o tym marzył, i dzień w dzień myśli o morzu, warto poszukać, jakiegoś domu bądź mieszkania. Buduje się tam wiele nowych osiedli, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie, a marzenie mieszkania nad morzem, może zrealizować się  szybciej niż się człowiekowi wydaje. Bo chyba o to w życiu chodzi, żeby czasem zaryzykować i przeskoczyć wszystkie swoje obawy, i zdecydować się na spełnianie marzeń. Wszak same się nie zrealizują, trzeba im pomóc. Nikt inny nie zrobi tego za nas, i tylko sam człowiek może w końcu się odważyć, i zdecydować, czy rzeczywiście marzenie, jakim może być przykładowo mieszkanie nad morzem, sprawi, że będzie on szczęśliwszy w życiu. Jeśli tak, to nie ma na co czekać, a już pakować walizki, torby, plecaki i kartony i ruszać w świat spełniania marzeń, bo kto nie chciałby spełniać ich nad morzem. Nie tylko w lato, ale i przez cały rok, mając plażę kilkaset metrów od domu, przez cały dzień, czy to rano, po południu, wieczorem czy w nocy, w każdy dzień tygodnia, w każdy miesiąc i w każdy rok. Już nie będzie trzeba na wakacje, na sylwestra i na każdą okazję jechać nad morze, bo po prostu się tam będzie, a jak się będzie chciało gdzieś wyjechać to jest masa innych miejsc na wakacje, niż może.  Zamiast tak jak wszyscy w wakacje jadą nad morze, to my na wakacje może pojechać z nad morza.

You may also like...