Pogotowie ślusarskie – jak działa? jakie usługi świadczy?

Dzwonienie na pogotowie wielu osobom kojarzy się z potrzebą uzyskania pomocy w nagłej sytuacji. Choć poszczególne rodzaje pogotowia różnią się między sobą, to zasada działania jest taka sama. Ktoś dzwoni na pogotowie, ponieważ potrzebuje zapewnienia danej usługi, a pogotowie wysyła fachowców do rozwiązania danego problemu. Jak działa pogotowie ślusarskie i w jakich sytuacjach powinniśmy zadzwonić po pomoc? Dowiedzą się tego Państwo po przeczytaniu poniższego artykułu.

Jak działa pogotowie ślusarskie?

Najważniejsze w działaniu pogotowia ślusarskiego jest to, że możemy korzystać z jego usług 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że zadzwonimy pod dany numer, by mieć gwarancję, że otrzymamy pomoc w czasie, w którym będziemy tego potrzebować. Pogotowie ślusarskie, by mogło świadczyć usługi, musi posiadać licencję policji. Wynika to z charakteru wykonywanych prac, które naruszają nasze prawo do prywatności. Są to między innymi usługi: awaryjnego otwierania mieszkań, samochodów czy sejfów.

Mechanizm działania pogotowia ślusarskiego opiera się na współpracy z doświadczonymi ślusarzami, którzy wykonują usługi na danym terytorium. Branża zabezpieczeń wciąż się zmienia, dlatego pogotowie musi dbać o stały rozwój i szkolenia wykonawców swoich usług. Ważnym elementem jest także charakter osobowy ślusarzy, który wymaga opanowania i empatii. Takie umiejętności są potrzebne, gdy pracujemy z ludźmi, którzy mogli zostać skrzywdzeni lub okradnięci. Z uwagi na pracę dotyczącą bezpieczeństwa osób i ich mienia, od pracowników pogotowia wymaga się także uczciwości i sumienności.

Usługi ślusarskie – awaryjne otwieranie mieszkań.

Pogotowie ślusarskie oferuje szeroki zakres świadczonych usług ślusarskich, z pośród których najczęściej wybieraną jest awaryjne otwieranie mieszkań. Nikt nie jest w stanie przewidzieć dnia w którym zamek od mieszkania nie będzie chciał się otworzyć. W takiej sytuacji zamiast prób wyłamania zamka, warto skorzystać z pomocy pogotowia ślusarskiego. Fachowcy, po przyjeździe na miejsce, zajmą się awaryjnym otwarciem drzwi, które nie będzie wymagało uszkodzenia wkładki. Ponadto ślusarze zajmą się wymianą i naprawieniem uszkodzonych zamków. Oczywiście każdy sprzęt ma swoją żywotność, dlatego gdy zamek raz odmówi nam posłuszeństwa, warto skorzystać z usługi wymienienia go na nowy model. Zamontowanie nowego zamka będzie dla nas gwarancją bezpiecznego opuszczania domu przez długie lata.

Inną, powszechną, a dla niektórych wstydliwą sytuacją, jest zgubienie kluczy do domu. Jeśli nie uda nam się znaleźć zguby, powinniśmy od razu zadzwonić po pogotowie ślusarskie i skorzystać z usługi wymiany zamków. Jeśli zgubiony klucz trafiłby w niewłaściwe ręce, mogłoby to zakończyć się włamaniem. Dlatego też warto zapobiegawczo przyjąć kwotę wymiany zamka, niż ewentualnie ponieść większe koszty włamania.

Problemy z otwarciem samochodu.

Przez pośpiech i rozkojarzenie możemy doprowadzić do sytuacji, w której zatrzaśniemy kluczyki wewnątrz samochodu. Gdy drzwi naszego auta się zblokują, jedynymi możliwościami na odzyskanie kluczy będzie rozbicie szyby lub wezwanie pogotowia ślusarskiego. Rozbicie szyby będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami zamontowania nowej. Ponadto podczas wybijania możemy skaleczyć siebie lub uszkodzić jakiś element samochodu. Bezpieczniejszym i tańszym rozwiązaniem jest wezwanie pogotowia. Awaryjne otwieranie aut pozwala na dostanie się do środka samochodu bez uszkodzenia zamka. Usługa ta jest wykonywana niezależnie od modelu i marki samochodu.

Problemem, który może dotyczyć zarówno naszego mieszkania, jak i samochodu jest także złamanie kluczyka w zamku, stacyjce. Choć na pierwszy rzut oka taka awaria wydaje się być bardzo problematyczna, w rzeczywistości pogotowie poradzi sobie z nią bardzo szybko. Jest to jednak sytuacja w której nie mamy wyjścia i musimy zadzwonić po pomoc.

Usługi ślusarskie powłamaniowe.

Jeśli nasz dom zostanie obrabowany, pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jest zadzwonienie po policję. Zadaniem policjantów będzie ustalenie wartości skradzionych, zniszczonych produktów, a także znalezienie i zabezpieczenie śladów, które będą mogły pomóc w ujęciu włamywacza. Następnym krokiem w tej trudnej sytuacji jest zadzwonienie po pogotowie ślusarskie. Po włamaniu warto wymienić zamki na nowe, szczególnie na te posiadające mechanizmy antywłamaniowe. W ofercie pogotowia znajdują się zamki antywłamaniowe, posiadające bardzo wytrzymałe rygle. Sforsowanie takich zamków przez złodziei jest dużo trudniejsze, w porównaniu do klasycznych modeli. Pogotowie ślusarskie po włamaniu oferuje także możliwość otwarcia sejfów, z których mogły zostać skradzione drogocenne przedmioty.

Serwis zamków do drzwi.

Pogotowie ślusarskie w swojej ofercie posiada także szeroki wachlarz zamków do drzwi. Nie każdy ma świadomość tego jaki zamek do drzwi wybrać, tak by zwiększyć bezpieczeństwo domu i zmniejszyć szanse na włamanie. W tym celu warto poradzić się fachowców, którzy doradzą jaki zamek wybrać. Dla przykładu posiadanie dodatkowego zamku zewnętrznego podniesie stopień zabezpieczenia domu przed włamaniem.

You may also like...