Jak wybrać profesjonalistę, instalującego chiptuning?

Jeśli zdecydujemy na chiptuning, musimy wybrać profesjonalistę, który zainstaluje nam takie rozwiązanie. Taka modyfikacja powinna być wykonana tylko przez osobę, która posiada odpowiednia wiedzę. Dodatkowo, powinna stosować tylko najwyższej jakości produkty.

Silnik jest delikatny, a nierównowaga pomiędzy poszczególnymi poziomami, może powodować różnego problemy krótko i długoterminowe rozwiązanie. Zmiana ustawień ECU poprzez strojenie silnika może być wspaniała, jeśli zostanie wykonana prawidłowo, ale powoduje niezliczone problemy, jeśli ktoś wykona ją źle.

Wybór mechanika

Przede wszystkim mechanik musi mieć stosowne kwalifikacje, dobre recenzje przekazywane drogą pantoflową lub przez Internet, a także odpowiednie ubezpieczenie komunikacyjne. Powinien korzystać tylko z dobrych marek. Powinien oferować najwyższy poziom wydajności produktów i dobrą obsługę klienta. Nie trzeba dodawać, że decydując się na towar o niższej jakości, istnieje ryzyko i wady, chociaż niektóre mogą się nie ujawniać bezpośrednio. Niektóre mogą zostać wykryte dopiero po pewnym czasie.

Wady, związane z wyborem niewłaściwego dostawcy

Silnik może być popychany zbyt mocno. Jedną z najbardziej popularnych zmian jest zwiększenie mocy silnika. Wtedy może on pracować z większą prędkością. Będzie też  miał większą liczbę koni mechanicznych. Jednak należy właściwie ustawić mieszankę paliwa i powietrza i czasu. Części silnika mogą zostać wypchnięte podczas limity naprężenia, które zostały normalnie wyznaczone. Wtedy poziom zużycia wzrasta z powodu większego ciepła i powtórzeń. Te czynniki prowadzą do awarii silnika. Dlatego w wielu przypadkach gwarancja układu napędowe zostaje unieważniona. Musimy o tym pamiętać, jeśli decydujemy się na chiptuning i wybrać właściwą osobę.

Silnik może być bardziej podatny na zmiany. Pojazdy są bardzo wszechstronne, dlatego, że producenci umieszczają domyślne parametry chipów, które są ustawione w określony sposób. Wielu kierowców marzy o niezawodnym samochodzie. Jednakże, jeśli decydują się na chiptuning, auto może tracić wszechstronność. Dlatego silnik staje się bardziej podatny na zmiany. Zaliczamy do nich wzrost temperatury powietrza lub zły zbiornik gazu.

Możemy łatwo popełnić błędy. W układach sterowania ECU jest wiele systemów, a najczęściej odgrywają one ważną rolę w działaniu silnika. Wiele systemów jest też ze sobą połączonych. Dobrym przykładem jest to, że czas iskrzenia jest podłączony do mieszanki paliwo-powietrznej, a moment zapłonu jest związany z przekładnią pojazdu. Jeśli dostosujemy jedno z tych ustawień i nie wprowadzimy zmian w innych, możemy doprowadzić do słabej wydajności silnika.

Być może będziemy zmuszeni do wymiany innych części silnika. Oczywiście silnik i samochód osiągną lepszą wydajność, dzięki dostrojeniu ECU. Jednak możemy nie osiągnąć najlepszych wyników. Wynika to z faktu, że części zapasowe są wybierane, biorąc pod uwagę domyślne ustawienia, wprowadzone przez producenta. Dlatego należy zwrócić uwagę na poszczególne części. Możemy do nich zaliczyć rozdzielacze, świece zapłonowe, zawory i przewody. Wszystkie te części muszą być wymienione, jeśli chcemy uzyskać korzyści z chiptuningu.

Dlatego zdecydujmy się na kogoś, komu możemy zaufać, aby zainstalował pliki w naszym samochodzie od uznanej marki.

Aby zapewnić kierowcom bezpieczeństwo podczas jazdy i lepszą możliwość zarządzania samochodem, producenci pojazdów zapewniają ograniczoną moc mechaniczną. Można ją jednak zoptymalizować. Dynamometr jest maszyną, używaną do pomiaru momentu obrotowego, siły lub mocy wyjściowej. Jest używany do oceny stanu silnika, aby lepiej ocenić przeniesienie mocy na różnych prędkościach przyspieszenia i wprowadzania odpowiednich modyfikacji/zmian w tak zwanym tuningu uderzeniowym.

Trzy najważniejsze zalety

Przede wszystkim taka usługa zapewnia lepszą ekonomikę zużycia paliwa i przebieg. Oszczędność paliwa znajduje się wysoko na liście priorytetów wielu właścicieli pojazdów. Chiptuning pomaga zidentyfikować problemy i poprowadzi do wprowadzenia wymaganych zmian. W ten sposób zużycie paliwa będzie mniejsze. Samochód będzie jeździł lepiej i z większą wydajnością.

Chiptuning odblokowuje pełne możliwości pojazdu. Możemy go dostosować do swoich preferowanych prędkości, stylu jazdy i innych danych. Samochód będzie lepiej dostosowany do naszych potrzeb transportowych i związanych z jego prowadzeniem. Może obejmować wszystko od sterowania, silnika, transmisji, a nawet dźwięku. Wewnętrzne komponenty pojazdu można zmienić, zmodyfikować lub przerobić, zgodnie z własnymi preferencjami. Dzięki temu nasz samochód stanie się wygodniejszy, wydajniejszy i wszechstronniejszy.

Modyfikacja jednostki sterującej silnika umożliwia aktualizację i udoskonalenie standardów producenta pojazdu.

Chiptuning jest korzystny pod względem kosmetycznym, ekonomicznym i wydajnościowym. Dzięki niemu uzyskamy większą moc silnika i możemy ją wykorzystać zgodnie z odpowiednimi modyfikacjami. Modyfikacje pojazdu są przydatne i zwiększają wartość. Poprawia się efektywność paliwowa, a tym samym zmniejsza się zużycie paliwa. Dlatego warto wybrać takie rozwiązanie i cieszyć się niesamowitymi korzyściami.

You may also like...