Idealne zaproszenia ślubne

Kilka miesięcy przed ślubem państwo młodzi stają przed wyborem sposobu na zaproszenie gości. W naszym kraju najbardziej cenione są papierowe zaproszenia ślubne. W dobrym tonie jest osobiste ich wręczanie, dlatego najczęściej młodzi już kilka miesięcy wcześniej zaczynają odwiedzać bliskich. Wysłanie zaproszeń również jest możliwe, warto jednak wcześniej zadzwonić i zaprosić przynajmniej telefonicznie. 

Różne formy zaproszeń

Wybór zaproszeń na rynku jest ogromny, nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem przeróżnych kształtów i kolorów. Najczęściej wybierane są prostokątne zamykane zaproszenia ślubne. Na okładce znajdziemy różne symbole ślubu i miłości oraz nadrukowany tekst. Jeśli  zdecydujemy  się na zakup ogólnodostępnych zaproszeń to sami będziemy musieli uzupełniać wszystkie imiona, daty i miejsca. Dużo lepszym rozwiązaniem jest kupienie zaproszeń na indywidualne zamówienie. Wtedy wszystkie dane podajemy od razu sprzedawcy. Wygląda też to dużo ładniej i zdecydowanie bardziej estetycznie- nie każdy może się pochwalić dobrym charakterem pisma. Zyskujemy też pewność, że wszystko jest dobrze wypisane. Zawsze możemy sprawdzić cały projekt jeszcze przed oddaniem go do druku.

Zdjęcia młodych ozdobą zaproszenia

Coraz więcej młodych osób decyduje się na sesje przedmałżeńskie, które wykonuje fotograf zamówiony na wesele. Takie zdjęcia są nie tylko świetną pamiątką, ale również doskonale ozdobią zaproszenia ślubne. Jeśli jeszcze nie została podjęta decyzja, być może uda się zorganizować sesję i zrobić zdjęcie z myślą o zaproszeniu.  Istnieje  wiele firm specjalizujących się w tego typu produktach. W ofercie mają wiele różnych form i kolorów, które staną się tłem dla wizerunków pary młodej. Wystarczy przejrzeć strony internetowe i znaleźć projekty, które najbardziej odpowiadają naszym gustom. Wraz z zakupem takich zaproszeń zazwyczaj też możemy skorzystać z korekty naszych zdjęć. Nie każdy wykonuje je u profesjonalnego fotografa więc istnieje możliwość poprawy jakości zdjęcia i wydobycia z niego całego piękna. Dlatego nie rezygnujmy z tego pomysłu, jeśli tylko  posiadamy wspólne zdjęcia zrobione telefonem. Goście, którzy otrzymają takie zaproszenie mogą je postawić na półce i cieszyć się widokiem państwa młodych. Nigdy też  nie będą mieć wątpliwości od kogo je otrzymali.  

Personalizacja kluczem do ideału

Zaproszenia ślubne nie powinny być przypadkowe. Czasem zdarza się, że  wszystkie dekoracje weselne mamy dopracowane, a kwestię zaproszeń zostawiamy na ostatnią chwilę. Wtedy dokonujemy przypadkowego wyboru i nie do końca wybieramy to, co byśmy chcieli. Wykonanie indywidualnych zaproszeń nie trwa długo, ale niestety musimy sobie zdawać sprawę, że wszelkie poprawki projektów wydłużają ten czas. Dlatego o zaproszeniach trzeba pomyśleć odpowiednio wcześnie.  Musimy sobie zdawać sprawę, że nasze zaproszenia to nie tylko zwykły papier. Wielu gości przez kilka miesięcy trzyma zaproszenie w widocznym miejscu, pokazuje je znajomym. Dlatego warto zadbać, by było piękne i by kojarzyło się z nami. Nie decydujmy się na to, co wszyscy bo taka jest akurat moda. Postawmy na to, co jest zgodne z nami, z naszymi upodobaniami i przekonaniami. Jesteśmy proekologiczni to postawmy na papier z recyklingu. Uwielbiamy mało kojarzący się ze ślubem granatowy kolor to zaprojektujmy zaproszenie właśnie w tym kolorze. Nie ograniczajmy się do konwenansów, dzisiaj już naprawdę można poszaleć przy wyborze zaproszeń ślubnych. Bardzo złym pomysłem jest też kopiowanie pomysłów znajomych. Przede wszystkim zaproszenie ma być nasze, zgodne z naszą stylistyką. Takie odwzorowanie z pewnością też nie spotka się z przychylnością, szczególnie autorów pomysłu. Lepiej więc zainspirować się jakimiś gotowymi projektami firmy, u której zamawiamy produkty. 

Zrób to sam! 

Wiele osób decyduje się na samodzielnie wykonane dekoracje ślubne więc dlaczego nie postawić na zaproszenia ślubne handmade? Nie jest to wcale trudne zajęcie, ale wymaga kilku narzędzi, jak np. gilotyna, która pozwoli na idealnie równe cięcie. Równie dobrze sprawdzą się nożyczki z różnymi końcówkami. Zaproszenia ślubne wcale nie muszą przybrać tradycyjnej formy składanej kartki. Równie dobrze sprawdzi się pojedyncza strona, czy nawet format A4 zwinięty w rulon. Wszystko zależy od naszej fantazji. Ważne, żeby było to nasze, spójne z naszą osobowością i dekoracjami weselnymi. Możemy tu np. wykorzystać te same kwiaty, koraliki czy kamienie. Być może jest jakiś symbol, przedmiot, który kojarzy się z państwem młodym. Może to być wspólna pasja do biegania czy podróżowania albo miłość do zwierząt. Na pewno na wykonanie takich zaproszeń musimy dać sobie trochę czasu. Trzeba najpierw stworzyć mały projekt a potem poszukać koniecznych materiałów. Inspiracji można poszukać w Internecie, gdy nic nam nie przychodzi do głowy.  Najlepiej też takie prace wykonywać wspólnie, może być przy tym mnóstwo zabawy. Jeśli państwo młodzi nie mają ładnego charakteru pisma to lepiej zdecydować się na wydruk albo poszukać w swoim otoczeniu osoby z takimi zdolnościami.  

You may also like...