Era smartfonów – sprzedaż i marketing na rynku telefonów

Każdy z nas już bardzo przyzwyczaił się do wygody, jaką zapewnia korzystanie ze smartfona. Kiedy pierwsze telefony pojawiały się na rynku ponad 20 lat temu, byliśmy bardzo podekscytowani ich podstawowymi funkcjami. Teraz rzecz ma się zupełnie inaczej. Żyjemy w innych czasach, w których komunikacja może przebiegać błyskawicznie, a postęp technologiczny to galopujące działania i wciąż nowe projekty. 

Komunikacja na wyższym poziomie

Dzięki naszym smartfonom, które nosimy w kieszeniach czy w torebkach możemy porozumiewać się z osobami żyjącymi na drugim krańcu świata. To również dostęp do informacji zarówno zamieszczonych na oficjalnych portalach, jak i wyszukiwanie treści pod kątem naszych zapytań. Bardzo dużą popularnością cieszą się smartfony. Sprzedaż tych urządzeń wciąż rośnie. Dzieje się tak z pewnością, dlatego że są to multifunkcjonalne urządzenia, które mogą być nie tylko naszym narzędziem do komunikowania się z innymi, ale dają nam również możliwość korzystania z nawigacji, kiedy jesteśmy w trasie oraz tworzenia playlisty w znanych aplikacjach i słuchania ulubionej muzyki. Te wszystkie opcje, które mamy na wyciągnięcie ręki sprawiają, że coraz bardziej uzależniamy się od nowoczesnej technologii i nie wyobrażamy sobie codzienności bez niej.

Smartfony – sprzedaż, która się rozwija

Wielu z nas używa swoich telefonów przez 2 – 3 lata. Po tym czasie urządzenia te nudzą się nam i chcemy wymienić je na nowe. Na ogół jest również tak, że po okresie dwóch lat tracą one swoją wydajność. Stają się bardziej awaryjne. Co jeszcze bierzemy pod uwagę oglądając nowe smartfony? Sprzedaż telefonów rośnie, a ich ceny są coraz wyższe. Ma na to wpływ proces projektowania telefonów, w który zaangażowanych jest mnóstwo ludzi. Na cenę telefonów wpływa również konieczność ich reklamowania. Duże kampanie marketingowe nie należą do tanich metod promocji.

Ponieważ telefony nie służą tylko do dzwonienia i smsowania, ale stanowią również poręczny sprzęt do odtwarzania muzyki, używania nawigacji, są naszymi aparatami i kamerami to łatwiej znieść nam ich wysoką cenę. Gdybyśmy musieli każdą z tych rzeczy kupić osobno, z pewnością zapłaciliśmy sporo. Trzeba przyznać, że zmienił się tryb naszego życia. Żyjemy szybciej, robimy więcej rzeczy. Mamy masę obowiązków, niecierpiących zwłoki, a smartfony są tłem i towarzyszą nam każdego dnia. Pomagają zorganizować codzienność i wykonywanie wszystkich zadań. Możliwość zsynchronizowania wszystkich urządzeń i zapisywania zadań, które mamy do wykonania wpływa na to, że być może jesteśmy lepiej zorganizowani, jednak w dużym stopniu zależy to od naszego sposobu myślenia oraz podejścia do pracy i obowiązków.

Proces produkcji telefonu

Jeszcze 10 lat temu nie myśleliśmy o tym, że powszechne będzie odblokowywanie naszego telefonu twarzą. Wciąż brzmi to nieco dziwnie, jednak coraz bardziej przyzwyczajamy się do tych możliwości technologicznych. Zauważalna jest też tendencja jakoby konsumenci nie do końca byli zainteresowani galopującym postępem w branży smartfonów. Każdego roku dostajemy trochę lepsze telefony wyposażone w więcej pikseli, większy wyświetlacz czy szybszy procesor, ale dobrze rozumiemy fakt, że telefony ze średniej półki cenowej to świetne telefony, które dobrze współpracują ze współczesnymi aplikacjami, a to konsumentom w zupełności wystarcza. Zaczęliśmy rozumieć, że nie dogonimy postępu ponieważ wciąż będzie pojawiało się coś nowego. Pracuje nad tym sztab ludzi, którzy chcą sprzedać jak najwięcej produktów, którymi zainteresują nabywców. Oczywiście traktujemy to jako ciekawe nowinki technologiczne, ale dobrze wiemy, że dziś kupiony telefon dość szybko traci swoją świeżość i aktualność, stając się po kilku miesiącach powszechnym modelem dlatego rozważnie wydajemy pieniądze.

Modele używane

Dużą wadą smartfonów jest ich bateria. Na ogół wytrzymuje maksymalnie 2 dni, a jeśli dość intensywnie używamy telefonu, prawdopodobnie rozładuje się w 1 dzień. Ilość działających aplikacji wpływa na to, jak będzie wydajny telefon i jak szybko rozładuje się bateria. Możemy zawsze włączyć funkcję oszczędzania baterii, ale nie będziemy mogli wtedy korzystać ze wszystkich aplikacji. To dobre rozwiązanie w awaryjnych sytuacjach. Niektórzy zastanawiają się, czy warto kupować używane smartfony. Sprzedaż w tym sektorze również cieszy się powodzeniem. Liczba osób zainteresowanych modelem, który wciąż spełnia pewne standardy jakości, a jest w kusząco niskiej cenie rośnie. To rozsądna alternatywa dla kosztownych zakupów, na przykład kiedy chcemy kupić sprawdzony model telefonu dla dziecka. Nie ma nic dziwnego w tym, że czasem trudno nam się zdecydować na określone urządzenie. Bierzemy pod uwagę rozmaite parametry, ale najistotniejsze jest to, aby wybrać funkcjonalności, które będą najbardziej wygodne w użytkowaniu dla nas osobiście. Warto dbać o swój telefon, nosząc go w etui i nakleić specjalne szkło hartowane. To bardzo dobre rozwiązanie, aby przedłużyć trwałość telefonu. Po zdjęciu etui i szkła będzie on wyglądał jak w dniu zakupu.

You may also like...