Co potrzeba, żeby otworzyć lombard?

Lombardy w Warszawie https://www.lombard-vip.pl/rosną niemal jak grzyby po deszczu. Okazuje się, że skup za gotówkę w Warszawie centrum https://www.lombard-vip.pl/biezace-oferty/może być ciekawym i dochodowym pomysłem na biznes. W związku z tym powstają nie tylko w stolicy, ale również w innym miastach, a także miasteczkach Polski. Jakie warunki trzeba spełnić, by otworzyć swój biznes? 

Współczesny lombard – jak wygląda?

Współczesne lombardy i ich pierwowzory sprzed kilkunastu lat znacznie się różnią. Jeszcze do niedawna podstawową cechą wszystkich lombardów było szemrane towarzystwo i chaos. Dzisiejsze lombardy na Ursynowie prezentują się elegancko i zachęcająco. Wciąż jednak są miejsce, do którego zgłaszają się przede wszystkim klienci z potrzebą uzyskania szybkiej gotówki. Jak zatem założyć swój własny lombard na Ochocie https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/lombard-ochota/

Od czego zacząć?

Jak każdy biznes, również założenie skupu rowerów w Warszawie lub innego lombardu, wymaga biznes planu. Brak pomysłu, skreśla nas na starcie. Warto się czymś wyróżniać, ponieważ na rynku usług istnieje niejeden lombard rowerów w Warszawie. Co więcej, inwestycja powinna być dopasowana do potrzeb klientów, czyli odpowiadać na zapotrzebowania rynku. Czasami wystarczy zmodyfikować nieznacznie dostępne już oferty albo wprowadzić zupełnie inny pomysł. Zawsze jednak kluczowy jest dobry biznes plan. Zaczynamy zatem od konkurencji. Warto zorientować się, jakie usługi oferują pobliskie lombardy. W dalszej kolejności należy przemyśleć kwestię lokalizacji lombardu oraz oszacować koszty. Później można przystąpić do szacowania wydatków i przychodów. W biznesplanie należy również określić źródła finansowania inwestycji (pożyczki, wkład własny). Już na etapie planowania warto przewidywać ewentualne formy rozwoju, a także podejmowanie działań marketingowych. Tak zaplanowane działania można powoli zacząć wdrażać. W pierwszej kolejności należy złożyć odpowiedni wniosek do urzędu gminy lub miasta. W następnej kolejności należy udać się do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie większość formalności można dokonać również drogą internetową, co znacznie ułatwia zakładanie działalności.

Kto może otworzyć lombard?

Przepisy jasno wskazują, że właścicielem lombardu może być każda osoba fizyczna. Musi ona jednak założyć własną działalność gospodarczą. W prowadzeniu lombardu przydają się jednak określone predyspozycje, przede wszystkim: umiejętność negocjacji, przedsiębiorczość, a także skrupulatność. Ważna jest także umiejętność budowania relacji z klientem. Jeśli chodzi o aspekt techniczny, to dla wielu osób problematyczne może być oszacowanie wartości towaru. W tym wypadku pomóc mogą kursy z rzeczoznawstwa lub zatrudnienie takiego specjalisty.

Jak wybrać odpowiedni lokal na lombard?

Co potrzeba, żeby otworzyć lombard?Jednym z ważnych elementów prowadzenia własnego lombardu jest jego lokalizacja. Choć lokal w bogatej dzielnicy z pewnością będzie się ekskluzywnie prezentował, nie zdobędzie jednak klientów. W związku z tym zalecane są dwie lokalizacje. Po pierwsze w pobliżu dużych skupisk ludzi. Po drugie w dzielnicach, gdzie mieszkają ludzie o niskich lub średnich zarobkach. Wybierając takie lokalizacje, koszty wynajmy lokalu są również niższe. Wielkość lokalu powinna pozwalać na wyeksponowanie produktów, tak by nie tworzyć wrażenia stłoczenia i bałaganu. Należy również zadbać o elewację budynku Zniszczone mury z pewnością nie przyciągną potencjalnych klientów. Kolejnym elementem jest odpowiednie wyposażenie. W lombardzie nie może zabraknąć lady czy stołów ekspozycyjnych i gablot. Ważne są także systemy bezpieczeństwa, w tym alarmy przeciwwłamaniowe. Warto również uwzględnić w planie pomieszczenia zaplecze dla pracowników.

 

Kilka wskazówek na start

Aby otworzyć własny lombard, konieczna jest gotówka. Pieniądze są niezbędne, by wypłacać je klientom. Dopiero gdy klient nie odkupi swojego przedmiotu, można go sprzedać. Aby zmniejszyć koszty magazynowania i wzbogacić ofertę dla klientów, ciekawą opcją jest sprzedaż na aukcjach internetowych. Dzięki temu można zwiększyć liczbę potencjalnych klientów. Mimo to warto zapewnić zabezpieczenie budynku. W biedniejszych dzielnicach nabiera to szczególnego znaczenia. Sposobem na oszczędność jest również samodzielne prowadzenie lombardu. W miarę rozwoju działalności można pomyśleć o zwiększeniu zatrudnienia, a nawet założeniu kolejnych filii.

 

Jak zadbać o kwestie marketingu lombardu?

Marketing jest dzisiaj nieodłączną częścią życia, szczególnie biznesu. W związku z tym należy również przemyśleć tę kwestię, zakładając lombard. Tradycyjne formy reklamy to oczywiście bannery, ulotki, a także informacje w lokalnej prasie czy radiu. Nowoczesne formy marketingu przenoszą się jednak do internetu. W związku z tym należy założyć fanpage na portalach społecznościowych. Stronę należy regularnie prowadzić, uaktualniając dane.  Warto też przemyśleć nazwę lokalu. Aby zachęcić dodatkowo klientów, warto też pomyśleć o ofercie lojalnościowej czy ofertach wyprzedażowych i promocyjnych. Niższe ceny zawsze działają korzystnie, szczególnie w takiej branży, jaką reprezentuje lombard.

You may also like...