Stylizacja paznokci od podstaw

Stylizacja paznokci to nie tylko kolorowy manicure, ale także dbanie o schludny wygląd paznokci. Wyróżnia się różne rodzaje manicure m.in. tradycyjny, hybrydowy, żelowy, francuski. Każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Manicure tradycyjny i francuski zazwyczaj wykonujemy samodzielnie w domu, ponieważ jest on stosunkowo łatwy. Na wykonanie hybryd czy paznokci żelowych zazwyczaj decydujemy się w salonie. Ostatnio wzrasta jednak zainteresowanie samodzielnym wykonywaniem także tych zabiegów. Szczególną popularnością cieszy się manicure hybrydowy, ponieważ jest on łatwiejszy niż żelowy, a zestawy do jego wykonania możemy kupić w sklepach kosmetycznych lub hurtowniach z artykułami do paznokci. Czego więc będziemy potrzebować, aby pomalować paznokcie lakierem hybrydowym?

Dobrej jakości lampa do utwardzania lakieru to podstawa

Lakier hybrydowy ma tę właściwość, że utwardza się tylko pod odpowiednią lampą. Ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony generuje nam to dodatkowe koszty i czas, który musimy poświęcić na utwardzanie. Z drugiej możemy wykonywać dowolną ilość poprawek i dopracowywać manicure, a dopiero gdy efekt będzie satysfakcjonujący, utwardzić go pod lampą. Istnieją dwa podstawowe rodzaje lamp – LED i UV. Lampy LED utwardzają lakier szybciej, a także zazwyczaj mają mniejsze wymiary. Lampy UV są duże, ale dzięki temu mamy możliwość utwardzenia wszystkich paznokci u jednej ręki. Bardzo ważną kwestią jest wystarczająca moc lampy. W sklepach z akcesoriami do paznokci często możemy spotkać mostki o mocy 9 lub 12W. Jest to zbyt mało, aby skutecznie utwardzić lakier. Generuje to późniejsze problemy z jego schnięciem oraz marszczeniem się. Dlatego warto już przy pierwszym zakupie wybrać lepszej jakości akcesoria, aby uniknąć takich problemów.

Baza, top oraz lakier kolorowy

Są to podstawowe produkty, które są niezbędne do wykonania manicure hybrydowego. Baza ma służyć lepszej przyczepności lakieru oraz przygotowaniu płytki. Właściwy lakier hybrydowy nadaje pożądany kolor. Top nadaje błysku i zabezpiecza lakier przed ścieraniem. Choć nie jest to wymóg konieczny, to warto, aby wszystkie te produkty pochodziły od jednego producenta. Wtedy będziemy mieć pewność, że formuły będą dobrze ze sobą współgrać, więc nie powinniśmy mieć problemów z rozlewaniem się lakieru na bazie lub z nietrwałym produktem. Obecnie wiele hurtowni kosmetycznych podejmuje się produkcji i sprzedaży produktów do manicure hybrydowego, jednak warto zawsze sprawdzić opinie na temat wybranych produktów. Należy zwrócić uwagę szczególnie na takie cechy jak pigmentacja, ponieważ może być ona bardzo różna, a nie ma nic tak denerwującego, jak konieczność nakładania wielu warstw lakieru dla uzyskania pełnego krycia. Warto tutaj też wspomnieć, że zawsze lepiej nałożyć dwie cienkie warstwy, niż jedną grubą. Wpłynie to nie tylko na lepszy wygląd całości, ale także na trwałość wykonanego przez nas zabiegu.

Akcesoria do wykonania manicure hybrydowego

Powyższe produkty to nie wszystko, czego będziemy potrzebować. Istnieje jeszcze kilka niezbędnych akcesoriów, które służą m.in. przygotowaniu płytki paznokcia, a także zmyciu lakieru hybrydowego. Jest duże prawdopodobieństwo, że te produkty będziemy już mieć w domu, dlatego warto na początek przejrzeć swoje kosmetyczki. Jeśli ich tam nie znajdziemy, to z łatwością zakupimy je w dowolnym sklepie kosmetycznym stacjonarnym lub internetowym. Jeśli nie chcemy kupować wszystkiego oddzielnie, to możemy zaopatrzyć się w gotowy zestaw, który zawiera wszystkie potrzebne akcesoria. Do przygotowania płytki paznokcia będziemy potrzebować bloczków polerskich, pilników o różnej gradacji, cążek do skórek lub akcesoriów do ich odsuwania. Przyda się także cleaner oraz waciki bezpyłowe do jego aplikacji. Przy zmywaniu manicure hybrydowego potrzebujemy przede wszystkim pilników o dużej gradacji (najlepiej 100/180) lub freazrki, bloczków polerskich, acetonu oraz wacików do nakładania acetonu. Będziemy potrzebować także zwykłej folii spożywczej lub specjalnych klipsów do zdejmowania hybryd.

Dodatkowe ozdoby do stylizacji paznokci

Nie wszyscy są miłośnikami prostego manicure, który opiera się na jednym kolorze. Niektóre osoby docenią możliwość prostego wykonania wzorków, które wyglądają, jakbyśmy spędziły nad nimi wiele godzin. Taką możliwość dają nam m.in. stemple do paznokci. Dzięki zakupie specjalnego zestawu stempla oraz płytek z wybranymi wzorami, zyskujemy możliwość wykonania powtarzalnych wzorów zaledwie w kilka minut. Ich działanie jest podobne do pieczątki. Pobieramy wybrany wzór z wzornika i nanosimy go na płytkę paznokcia. To takie proste, a daje świetne efekty! Innym sposobem na wniesienie manicure na wyższy poziom są różnego rodzaju pyłki do paznokci. Są one bardzo proste w użyciu, a pozwalają uzyskać różnego rodzaju efekty w zależności od wybranego pyłku. Dla osób bardziej uzdolnionych manualnie świetnym rozwiązaniem jest zakup cienkich pędzelków i malowanie dowolnych wzorków na paznokciach przy pomocy różnokolorowych lakierów hybrydowych. Takie rozwiązanie jest już bardziej czasochłonne, jednak daje bardzo wiele satysfakcji.

You may also like...