Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce

Aranżacja wnętrz nie jest łatwa, ale efekt, który możemy uzyskać, jest wart zaangażowania. Niektórzy wolą surowe wnętrza, które mocno przypominają biura z dawnych lat. Często jednak wykorzystuje się rośliny, których celem jest nadanie pomieszczeniu pewnego domowego charakteru. Zielony kolor nie tylko służy za odpoczynek dla oczu, ale również pozostawia poczucie harmonii oraz bliskości z naturą. Oprócz tego wiele osób po prostu lubi śledzić wzrost różnych drzewek oraz kwiatów. Pojawienie się nowych liści jest w takich sytuacjach powodem euforii.

Niektórzy lubią poświęcać wiele czasu na pielęgnowanie roślin. W pierwszym momencie sprowadza się to do zdobywania wiedzy, która później pozwoli każdemu gatunkowi zapewnić optymalne warunki. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Woda, światło czy odpowiednia ziemia to tylko kilka najważniejszych aspektów. Ponadto często teoria mocno rozmija się z praktyką, a również źródła wiedzy podają nieraz sprzeczne informacje. Trudno więc utrzymywać ładne rośliny w mieszkaniu. Z tego powodu sztuczne kwiaty cieszą się coraz większą popularnością. Wyglądem nie odstają one od naturalnych odpowiedników, a jednocześnie wymagają mniejszej ilości pielęgnacji (zresztą prawie zerowej). Jednocześnie rośliny wyglądają cały czas tak samo, co sprawia, że łatwiej na tej podstawie aranżować wnętrze. W ramach tego artykułu przyjrzymy się bliżej innemu tematowi z tej dziedziny. Jak układać sztuczne kwiaty w doniczce? Jak w ten sposób uzyskać najlepszy wizualnie efekt?

Różne sposoby tworzenia kompozycji ze sztucznych kwiatów

Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że efekt przede wszystkim powinien nam się podobać. Nie ma potrzeby trzymania się sztywnych zasad, jeśli niekoniecznie reprezentują to, co chcemy uzyskać. Możemy jednak czerpać inspirację oraz wiedzę, która wynika z praktyki. Przede wszystkim występuje kilka ciekawych koncepcji tworzenia kompozycji. Girlanda kwiatowa to ciekawe rozwiązanie, które dobrze będzie pasować do wnętrz wielu pomieszczeń. Zastosowanie doniczek to najpopularniejsze rozwiązanie i nic nie wskazuje, żeby coś w tej kwestii miało się zmienić. Ciekawą metodą jest zastosowanie gąbki florystycznej.

Poznaj koniecznie:

Jak układać sztuczne kwiaty w doniczce?

Przede wszystkim w przypadku sztucznych kwiatów nie mamy tego problemu, że dane kwiaty będą sobie wzajemnie szkodzić. To sprawia, że mamy dużą swobodę w kwestii tworzenia kompozycji. Po pierwsze powinniśmy dobierać do siebie kwiaty, tak żeby pasowały kolorystycznie. Po drugie powinno to komponować się z resztą pomieszczenia. W przypadku zwiewnego i wiosennego charakteru pokoju ciekawe wydaje się zestawienie kwiatów żółtych, pomarańczowych oraz innych ciepłych barw. W przypadku lata można postawić na czerwone kwiaty, nawiązując choćby do polnych maków. W przypadku sztucznych kwiatów przede wszystkim możemy puścić wodzę fantazji. Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczceOznacza to możliwość kompletnie dowolnych połączeń. Florystyka bazuje w dużej mierze na różnorodności tulipanów, żonkil i narcyzów. Ich sztuczne odpowiedniki świetnie nadadzą się do większości doniczkowych kompozycji. Oprócz samego połączenia w samym pojemniku ważne jest również zestawienie tego z samym pomieszczeniem. Można ciekawe wyeksponować doniczkę poprzez zastosowanie podświetlenia LED lub małych szklarni. Dodatkowo sztuczne kwiaty można przechowywać w wiszących doniczkach lub dużych koszach. Ogranicza nas w tym przypadku jedynie wyobraźnia. Tanie sztuczne kwiaty to możliwość ekonomicznego zakupu dużej ilości sztuk i ustawienia ich nawet w miejscach o dość trudnym dostępie. Nie musimy przecież regularnie podlewać, więc eliminujemy w ten sposób kolejne ograniczenie. W ostatnim czasie bardzo popularne jest zastąpienie doniczek poprzez słoje. Kompozycje z kwiatów sztucznych mogą dotyczyć poważnych niebiesko-fioletowych połączeń lub zestawów złożonych z delikatnych kremowych i różowych akcentów. Oprócz tego popularne jest korzystanie z wyłącznie jednego koloru.

Alternatywne rozwiązania wykorzystania sztucznych kwiatów

Nie są one specjalnie innowacyjne, ale alternatywne w stosunku do tamtego rozdziału, gdy przedstawialiśmy kompozycje w doniczce. Girlandy kwiatowe pozwolą dodać wnętrzu lekkości oraz elegancji. Najczęściej ładnie wyglądają w oparciu o magnolie oraz róże. W połączeniu z eukaliptusem można uzyskać bardzo estetyczny wygląd. Gąbka florystyczna idealnie nadaje się do tworzenia kompozycji. Jest to pianka, która idealnie nadaje się do wyścielania naczynia. Nie musi to być doniczka, bo może być choćby talerz lub wazon. Pozwoli to stworzyć kompozycję, która utrzyma się w pozycji, którą chcieliśmy uzyskać.

Podsumowanie

Tworzenie kompozycji kwiatowych jest sztuką, która nie wymaga przestrzegania żadnych zasad. Połączenia powinny być dobierane w kontekście wzajemnego wyglądu pomiędzy sztucznymi kwiatami oraz ich interakcji z wystrojem wnętrza. Istnieją pewne warianty kolorowe, które są stosowane częściej niż inne. Powinniśmy je traktować jednak wyłącznie jako sugestię, aby w ogóle rozpocząć przygodę z tworzeniem własnych kompozycji. Girlandy kwiatowe to ciekawe i coraz popularniejsze rozwiązania, które mogą stanowić ciekawy element większego systemu wystroju pomieszczenia.

You may also like...