Gdzie najlepiej zareklamować oferty noclegu?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, dlatego wiele firm oraz osób prywatnych już teraz przygotowuje się do przyjęcia turystów. Dla wielu osób lato jest jedynym terminem w którym mogą na dłuższy czas wyrwać się z rutyny dnia codziennego i zażyć spokoju. Z tego powodu rozglądają się oni za kierunkiem letniego wypoczynku na długo przed planowanym urlopem. W wyborze samego kierunku nie bez znaczenia pozostaje cena takiego wyjazdu, nie od dzisiaj wiadomo, że nocleg zarezerwowany na długo przed sezonem, jest znacznie tańszy od tego wykupionego na ostatnią chwilę. 

Gdzie najlepiej zareklamować oferty noclegu?Noclegi oferowane w internecie

Jednym z najprostszych a zarazem najbardziej popularnym sposobem na zarezerwowanie noclegu jest internet. To wygodny sposób zarówno dla turystów jak i osób wynajmujących, pozwala to na łatwy i przejrzysty sposób wynajmu. Platform jest naprawdę sporo, jedynymi z najbardziej znanych są OLX, Booking.com i Nocowanie.pl, pobierają one pewną prowizję za możliwość publikowania ogłoszenia, jednak ich zasięg jest na tyle spory, że bardzo szybko się to zwraca. Za drobną opłatą platformy internetowe umożliwiają wyróżnienie ogłoszenia, aby mogło ono być jeszcze lepiej widoczne dla zainteresowanych. Jest to również o tyle wygodne dla wynajmującego, że w przypadku Booking.com i Nocowanie.pl nie ma możliwości na pomyłkę przy rezerwacji noclegu w terminie który jest już zarezerwowany.

Platformy internetowe to także dobry sposób na zareklamowanie swojego noclegu ze względu na możliwość dodania zdjęć i wystawienia opinii przez turystów. Jednym z głównych czynników decydujących o wybraniu noclegu przez turystę, są właśnie oceny pozostawione po poprzednich gościach. Dobre noty zapewnią znacznie większą ilość klientów niż w przypadku braku takiej informacji. Jeśli chodzi o same zdjęcia, serwisy umożliwiają załadowanie zdjęć z różnych perspektyw i atrakcyjny wygląd oferty noclegu.

Reklamowanie w radiu

Jeżeli mamy do czynienia z np. małą nadmorską miejscowością, a do wynajęcia mamy dosłownie kilka pokoi, warto rozważyć zareklamowanie noclegu w radiu. Turyści w przeważającej większości przyjeżdżają nad morze swoimi autami. Lokalne radia są automatycznie wyłapywane przez nadajniki aut i przełączane na odpowiednią częstotliwość. To bardzo tani sposób reklamy, sprawdzi się zwłaszcza w przypadku posiadania posiadłości w mniejszych miastach czy wsiach w bliskim sąsiedztwie morza. Jak również to dobry sposób na znalezienie noclegu przez turystów którzy szukają oferty na ostatnią chwilę, lub nie mieli dokładnego planu na urlop.

Polecamy :

SEO Poznań https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron-poznan/

SEO Śląsk https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron-slask/

Umieszczanie informacji na słupach i widocznych miejscach

Każdy kto był nad morzem widział masę ogłoszeń dotyczących noclegów, wywieszonych na ogrodzeniach, ścianach budynków czy bilbordach. Nie można się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że są one bardzo widoczne i krzykliwe. Być może zaburzają one nieco sielankowy wygląd krajobrazu, jednak pozwalają na pozostawienie jasnego komunikatu. Należy również pamiętać, że zainwestowanie w duży, neonowy transparent informujący o możliwości skorzystania z noclegu może równocześnie odstraszać potencjalnych klientów, którzy w większości cenią sobie na wakacjach spokój i ciszę. Zamiast tego warto przed samym wejściem do budynku postawić schludną tabliczkę z informacją o nazwie pensjonatu oraz numerem telefonu. Nie zawsze więcej znaczy lepiej, w przypadku turystycznych miejscowości trzeba uważać aby nie przesadzić z reklamowaniem naszych usług, aby reklama nie zadziałała odwrotnie od zamierzonego celu.

Media społecznościowe

W ciągu ostatnich lat ważną rolę w sferze reklamy zaczęły odgrywać media społecznościowe. To aktualnie jedna z najbardziej podstawowych sposobów reklamy jeśli mamy działalność gospodarczą i oferujemy usługi w sektorze turystyki. Posiadanie strony na Facebooku jest darmowe, a wpisanie nazwy noclegu i miejscowości pozwoli na przekierowanie zainteresowanego do odpowiedniej podstrony na tym portalu. Algorytmy zawarte na tym portalu pozwolą także na monitorowanie zainteresowania stroną i dobranie bardziej odpowiedniej oferty noclegowej skierowanej do turystów. 

Założenie strony na tego typu portalu umożliwia zamieszczanie informacji na bieżąco, jak również na obserwowanie strony przez zainteresowanych turystów. To dobry sposób na ogłaszanie różnego rodzaju promocji czy specjalnych ofert w zamian za np. udostępnienie strony na swoim profilu. Taki zabieg pozwala nie tylko na rozbudowę strony, ale przede wszystkim na zyskanie rozgłosu w kontekście reklamy noclegów.

Jaki jest najlepszy sposób na reklamę noclegu?

Jak widać na powyższych przykładach, możliwości zareklamowania oferty noclegu jest wiele. Nie da się jednoznacznie stwierdzić która z nich jest najlepsza, ponieważ zależy to przede wszystkim od specyfikacji miejsca oraz obiektu który chcemy wynająć. Dlatego warto zastanowić się nad tym która opcja reklamy sprawdzi się w tym konkretnym przypadku. Należy jednak pamiętać, że nie trzeba ograniczać się do jednego typu reklamy, warto zainwestować w więcej zobaczyć która z nich przyciągnie najwięcej klientów zainteresowanych noclegiem.

 

You may also like...