Sklepy z bielizną

Witam Cię bardzo serdecznie w swojego rodzaju poradniku a może raczej recenzji. Jest to całkiem nowoczesna i nie typowa forma recenzji, ponieważ staram się doradzać tutaj osobom niezdecydowanym czy dane biznes nadaje się na pierwszy, czy będzie dochodowy i czy jest łatwy do rozkręcenia. Nie byłbym sobą gdybym nie wziął na warsztat czegoś zaiste ciekawego i czegoś, co może wydawać się błahe lub bez sensu. Dlatego dzisiaj zajmę się oceną biznesu o nazwie sklep z bielizną.

Pomysł na biznes – sklep z bielizną

Sklep z bielizną – pomysł na biznesWedług mnie z góry mogę ocenić ten biznes na dosyć trudny jak na pierwszy biznes i chociaż nie wiąże nas tutaj sanepid i innego tego typu ustrojstwo to jednak nadal musimy przestrzegać przepisów chociażby prawa podatkowego. Jednak jak do takich wniosków dojść dowiesz się z tego artykułu, więc serdecznie zapraszam do lektury. Zacznijmy od sprawy fundamentalnej, czyli czym w ogóle zajmuje się sklep z bielizną i do jakich klientów chcemy dotrzeć. Przede wszystkim staramy się zaoferować i dostarczyć naszym klientom to, czego nie ma na rynku lokalnym, czyli bieliznę wyższej, jakości niż powiedzmy w konkurencyjnych sklepach. Dlatego zanim zabierzemy się za jakiekolwiek poważniejsze kroki powinniśmy poświęcić tak z pół roku na budowanie własnej wiedzy i zaplecza informacyjnego. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie produkty z dobre a jakich lepiej nie kupować, dodatkowo zaplecze informacyjne pozwoli nam podejmować właściwe kroki w celu wygryzienia konkurencji z rynku. Przykładowo będziemy znać ceny hurtowe i detaliczne w wielu źródłach, a także będziemy mieli wiele kontaktów w branży. Odpowiednie przygotowanie to połowa sukcesu, dlatego warto uczyć się o branży, produktach i najnowszych trendach przed rozkręceniem biznesu.

Jeżeli znamy już branże i nadal chcemy otworzyć sklep z bielizną to zanim do tego dojdzie musimy poznać nieco większy kawałek chleba, czyli przepisy, jakie nas obowiązują w takim biznesie. Otóż być może nie jest to dyskont z jedzeniem gdzie musimy dbać o higienę i tym podobne, jednak nadal musimy pamiętać o podatkach, czynszu i tego typu drobnostkach, które tak naprawdę wiążą nam ręce i jest to pierwszy schodek, który będziemy musieli pokonać podczas naszej drogi na szczyt kariery. Sklep z bielizną może brzmieć śmiesznie jednak pomyśl o rozwoju firmy, a nie pojedynczego sklepu stacjonarnego. Przed Tobą otworem stoi internet gdzie tego typu biznes może okazać się kluczem do sukcesu. Pomyśl o otwarciu na przykład dwóch trzech sklepów stacjonarnych w Polsce oraz trzech sklepach internetowych. Takie połączenie po prostu gwarantuje nas sukces, ponieważ sklep internetowy z bielizną może działać nawet poza granicami kraju. W dodatku to, co oferuje dzisiejszy internet to po prostu otwarta przestrzeń, w której możemy bez ograniczeń sprzedawać nasze produkty. To, co napisałem wyżej to tak zwana świadomość rynku. Ma ona nie bagatelny wpływ na to ja postrzegamy i czym jest dla nas rynek lub branża, w jakiej zamierzamy zaistnieć. Reasumując musimy poznać branże, poznać przepisy oraz zdobyć świadomość rynku, aby móc dobrze zacząć.

Początki są w handlu najważniejsze, ponieważ to na starcie budujemy naszą renomę i wizerunek wśród konkurencji. Z całą pewnością, jeżeli będziemy postrzeganie, jako poważni handlowcy działający na dużą skalę to małe lokalne sklepiki nie będą stanowić dla nas zagrożenia. Teraz to, na co czekałeś od początku, czyli otwarcie biznesu. Jeżeli do tego momentu uważasz, że dasz radę pociągnąć ten biznes to zacznijmy od znalezienia odpowiednich lokali. Kwestię funduszy, jakie możemy przeznaczyć na rozwój i inwestycję pomijam, ponieważ jest to sprawa indywidualna. Przypuśćmy, że mamy już lokal lub nawet kilka, założenie sklepu internetowego zlecamy w większej firmie lub znajomemu informatykowi. Sklep z bielizną z pewnością potrzebuje uwagi i atencji przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, więc cały czas musimy śledzić to, co dzieje się w naszych punktach sprzedaży. Cały czas musimy patrzeć na nowinki w świecie mody oraz co jakiś czas robić remanent w sklepie stacjonarnym. Jeżeli już do tego nawiązałem to pamiętaj o doświadczonym personelu, to w końcu twój jedyny bliski kontakt z klientami i ważne jest, aby o klientów dbać. Jeżeli chodzi o sklep internetowy to musimy dbać o przejrzystość strony i o to, aby zawsze widniały na niej po pierwsze promocje a po drugie nowe produkty. Według mnie każdy sklep z bielizną powinien mieć także kilka działów i nie warto ograniczać się przykładowo tylko i wyłącznie do bielizny dla kobiet. Według mnie warto inwestować w pełny rynek. Dlatego inwestujmy w bieliznę dla młodszych i starszych oraz kobiet i mężczyzn.

Podsumowanie

Zmierzając ku końcowi mogę z pełną odpowiedzialnością mogę potwierdzić tezę, że nie jest to dobry biznes dla młodych przedsiębiorców, ponieważ wymaga ona jak widzisz dużo pracy i wkładu własnego. Według mnie jest wiele innych dochodowych interesów, które będą bardziej atrakcyjne i odpowiednie dla młodych biznesmenów. Kończąc chciałbym podziękować Ci za czas i atencję poświęcone temu artykułowi oraz życzyć samych sukcesów.

You may also like...