Masaż tajski co to jest

Masaż tajski http://taotaospa.pl/promocjejest jednym z najchętniej wybieranych masaży, jeśli chodzi zarówno o masaż leczniczy, jak i także relaksacyjny. Z uwagi na łączenie przeróżnych technik oraz także z racji zmiany pozycji przez masowaną osobę nazywa się go także jogą dla osób leniwych. Komu taki masaż może pomóc oraz na czym konkretnie polega? Przekonajmy się.

Na czym polega masaż tajski?

Masaż tajski zgodnie z tradycją opiera się na założeniu, że ciało ludzkie jest wypełnione przez cząsteczki powietrza. Cząsteczki te są wdychane do płuc, a później wędrują poprzez kanały podłużne, które są nazywane linią. W naszym ciele jest ich siedemdziesiąt dwa tysiące.

Masaż tajski to uciskanie oraz wyciąganie skupisk tychże kanalików. W taki sposób, aby je udrożnić oraz móc zapewnić przepływ swobodny powietrza. Innymi słowy cele głównym który sobie stawia masaż tajski jest stymulacja linii, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza. Bardzo często masaż tajski zaczyna się od brzucha, a kończy na naszej głowie. Nie jest to jednak reguła, ponieważ istnieje na to masa metod.

Jak wykonuje się masaż tajski?

Najczęściej masaż tajski jest wykonywany przez jedną osobę. Zdarza się jednak, że osobą masowaną zajmuje się jednocześnie dwóch masażystów. Wówczas mamy do czynienia masażem na cztery ręce http://taotaospa.pl/masaz-tajski-ursynow-warszawa-masaz-balijski-o-nas. Osoba masowana jest ubrana w wygodne oraz koniecznie luźne ubranie. Może to być także jednorazowa bielizna i ręcznik, ale jedynie w przypadku olejkowego masażu tajskiego http://taotaospa.pl/masaz-tajski-grodzisk. Osoba masowana kładzie się na materacu. Tajski masaż zawsze odbywa się w kameralnej atmosferze. Światło jest przygaszone, a zapalone są świeczki zapachowe. Czasami mamy do czynienia z akompaniamentem cichej oraz spokojnej muzyczki orientalnej.

Masażysta pracuje dosyć intensywnie całym ciałem. Zależnie od samego rodzaju masażu tajskiego używa dłoni, palców poszczególnych, przedramion, łokci, a czasami także stóp. Masaż tajski w bardzo dużej mierze jest dosyć silnym naciskiem na kolejne części naszego ciała. Jest także połączony z rozciąganiem.

W jaki sposób przygotować się do masażu tajskiego?

Zawsze musi być ten pierwszy raz. W związku z tym wiele osób pierwszy raz w swoim życiu wybiera się na masaż tajski. Dlatego też pytanie jak się przygotować do takiego zabiegu, jest jak najbardziej zasadne. Śpieszymy z odpowiedzią. Z uwagi na bardzo specyficzny charakter tego zabiegu, bardzo wiele gabinetów oraz także ośrodków SPA, które oferują ten rodzaj masażu prosi swoich klientów, aby nieco wcześniej się odpowiednio do niego przygotowali. Co musimy koniecznie wiedzieć przed wizytą u masażysty? Na pewno w dniu zabiegu powinniśmy sobie zaplanować raczej lekką dietę. Warto wybrać dietę, która bazuje na owocach oraz warzywach. Ostatni posiłek przed masażem zjedzmy najpóźniej godzinę przed. Pamiętajmy o tym, aby w dniu planowanego masażu nie pić alkoholu. Należy także wyeliminować kawę, chociaż wiemy, że dla wielu osób jest to niezwykle trudne. Gdy chce nam się pić, to pijmy ciepłą herbatkę oraz wodę. Przed wizytą w SPA czy też w gabinecie masażu powinniśmy wykonać kilka skłonów oraz leciutki stretching. Mięśnie rozciągnięte w umiarkowanym stopniu sprawią, że masaż tajski będzie o wiele przyjemniejszy, ale co najważniejsze znacznie skuteczniejszy. Każdemu z nas przecież zależy na uzyskaniu efektów. Nie może być inaczej. Bardzo ważne jest także przygotowanie odpowiedniego stroju. O tym już co nieco sobie powiedzieliśmy, ale warto wspomnieć o tym jeszcze raz, ponieważ jest to bardzo ważne. Po pierwsze strój na masaż tajski powinien być wygodny, a po drugie powinien być lekki. Tego dnia należy zrezygnować z butów na obcasie o wiele lepiej będzie ubrać trampki, klapki czy też adidasy. Musimy także zapanować nad swoimi emocjami. Wyciszenie dobrze nam zrobi. Musimy zapomnieć na chwilę o swoich wszelkich codziennych problemach. Miejmy na uwadze, że ta chwila jest tylko i wyłącznie dla Ciebie. Dzięki takowemu podejściu masaż tajski przyniesie nam o wiele, wiele więcej korzyści, jeśli się skupimy jedynie na tym co dzieje się tu i teraz. Nic innego na ten moment nie powinno nas interesować. Przed wybraniem się na masaż tajski powinniśmy sprawdzić wszelkie zasady, wytyczne, jak i także dodatkowe wskazówki konkretnego salonu masażu. Dzięki temu bezpośrednio po przybyciu na miejsce będziemy się czuły znacznie pewniej oraz także swobodniej. Klienci są najczęściej proszeni o wyłączenie czy też przynajmniej wyciszenie telefonów komórkowych. Czy jeszcze o czymś powinniśmy wiedzieć? Na pewno gdy udajemy się na masaż tajski, to musimy mieć świadomość, że po pierwszej sesji mogą nas po prostu boleć mięśnie. Jest to nic innego jak wynik bardzo intensywnego naciągania tkanek, które to wykazują bardzo różną wrażliwość na ugniatanie, a także przekrwienia zwiększonego miejsc masowanych oraz podrażnienia nerwowych zakończeń. Wszelkie bólowe dolegliwości ustąpić powinny mniej więcej po kilku godzinach od zakończenia samego zabiegu.

Należy mieć to na uwadze, aby się nie rozczarować efektem. Później będziemy już oczarowani i nie będziemy mogli się doczekać kolejnej sesji.

You may also like...