Odwiedź sklep z biżuterią i wybierz odpowiednie dodatki do swojego koloru skóry

Sklep z biżuterią i cała magia, która wiąże się z wizytą w tym miejscu, sprawiają, że po zakupach z pewnością oczekujesz efektu WOW. Wybór odpowiedniej biżuterii do kupienia może być trudnym doświadczeniem. Ułatw to sobie, wykorzystując wypróbowaną i prawdziwą metodę sukcesu. Dopasowanie biżuterii do kolorytu skóry zapewni, że znajdziesz wyroby jubilerskie, które wyglądają świetnie właśnie na Tobie.

Dopasowanie odcienia do skóry za pomocą odpowiedniej biżuterii 

  • Określ swój odcień skóry

 Istnieją dwa niezawodne sposoby na określenie, jaki masz odcień skóry. Pierwszym jest spojrzenie na kolor Twoich żył. Drugim jest uważne spojrzenie na kolor skóry i rozważenie jej zachowania.

Masz zimny odcień skóry, jeśli Twoje żyły są niebieskie. Twoje włosy są prawdopodobnie blond, ciemnobrązowe lub czarne. Twoje oczy są najprawdopodobniej jasnoniebieskie lub brązowe. Pasujesz również do tej kategorii, jeśli łatwo się rumienisz lub Twoja skóra jest blada, lub ma zaczerwienienia.

Masz ciepły odcień skóry, jeśli Twoje żyły są bardziej zielone. Twoje włosy są prawdopodobnie rude lub w kolorze jasny blond. Twoje oczy są najprawdopodobniej jasne, niebieskie, zielone lub orzechowe. Możesz również powiedzieć, że masz ciepły odcień, jeśli łatwo się opalasz, a Twoja skóra ma kolor hebanowy lub espresso.

Masz neutralny odcień skóry, jeśli Twoja skóra nie ma wyraźnego koloru espresso, oliwki lub nie jest zaczerwieniona. Neutralne odcienie skóry mają tendencję do wpasowywania się w chłodną tonację.

  • Odwiedź sklep z biżuterią  i dopasuj koloryt skóry do odpowiedniej biżuterii

Teraz, gdy wiesz już, jaki jest Twój odcień skóry, możesz dopasować tonację do właściwych kolorów kamieni szlachetnych i biżuterii, aby uzyskać idealną kolekcję, która będzie najlepiej wyglądać właśnie na Tobie.

Chłodny odcień skóry wygląda najlepiej z czerwonymi, fioletowymi i niebieskimi kamieniami szlachetnymi. Czerwone kamienie to rubin, granat i turmalin. Purpurowe kamienie to ametyst, fluoryt i szafir. Niebieskie kamienie to niebieski szafir, topaz i akwamaryna.

Chłodny koloryt skóry pasuje również najlepiej do białych metali. Przykładem tego może być srebro lub białe złoto.

Ciepły odcień skóry wygląda najlepiej z żółtym, pomarańczowym i zielonym. Żółto-złote kamienie obejmują żółty szafir, cytryn i cyrkon. Kamienie pomarańczowe to spessartytowy granat, topaz cesarski i kamień księżycowy. Zielone kamienie to szmaragd, jadeit i peridot.

Ciepły koloryt skóry pasuje również najlepiej do żółtych metali. Przykładem tego może być żółte złoto lub miedź.

Diamenty wyglądają dobrze z każdym odcieniem skóry. Odwiedzając sklep z biżuterią i mierząc takie wyroby jubilerskie, przekonasz się o tym.

  • Dopasuj perły do kolorytu skóry

Perły na ogół występują w trzech odcieniach. Większość ludzi zna tradycyjne białe perły, ale są też perły koloru różu i srebrne. Wiedząc to, możesz dopasować swój odcień skóry do odpowiedniego odcienia pereł.

Zimny odcień skóry wygląda najlepiej dzięki tradycyjnym białym i różowym perłom. Ciepły odcień skóry najlepiej pasuje do srebrnych perełek, ale może również dobrze wypadać w połączeniu z białymi perłami.

Inne cechy, które weź pod uwagę odwiedzając sklep z biżuterią

Dopasuj swoją biżuterię także do swojej osobowości. To ważny element wizyty w sklepie z biżuterią. Niektórzy ludzie wolą dopasować swoją biżuterię do czegoś mniej namacalnego – swojej osobowości. Większość ludzi robi to naturalnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to także celowo.

Otwarci, odważni ludzie mają tendencję do noszenia dużych elementów, takich jak duże, odważne pierścienie lub wiele bransoletek na jednym nadgarstku.

Spokojne osoby częściej noszą jeden mały kamień lub parę kolczyków, często z pierścieniem dopasowanym do nich. Zwykle mają swoich ulubieńców w sklepie z biżuterią.

Ekscentryczni ludzie zwykle decydują się na vintage. Coś, co jest jedyne w swoim rodzaju, nienoszone przez nikogo innego. Sklep z biżuterią oferuje także tego typu wyroby.

Dopasuj swoją biżuterię do koloru oczu. Niektórzy ludzie są dumni ze swoich oczu. Oczy są drzwiami do naszej duszy, prawda? To z pewnością jedno z pierwszych miejsc, w które ludzie patrzą, kiedy z nami rozmawiają. Dopasowanie swojej ozdoby do koloru oczu ma wiele sensu. Niebieskie oczy wyglądają najlepiej z niebieskimi kamieniami szlachetnymi, jak niebieski topaz i szafir. Jeśli chcesz kontrastować z niebieskim oczami, noś kamienie szlachetne, które są różowym szafirem lub spinelem. Brązowe oczy najlepiej pasują do czerwonych kamieni takich jak granat i rubin. Aby kontrastować brązowe oczy, noś granatowe kamienie, takie jak niebieski szafir. Piwne oczy pasują do zielonych kamieni, takich jak szmaragd i peridot. Zielone oczy również wyglądają wspaniale z zielonymi kamieniami, takimi jak jadeit i szmaragd.

Sklep z biżuterią i jego przepastny asortyment będzie dla Ciebie bardziej przystępny, jeżeli skorzystasz z powyższych rad. Za każdym razem pamiętaj jednak, że dobór biżuterii jest zdecydowanie bardzo indywidualny.

You may also like...