Dlaczego warto zapisać się do szkoły żeglarskiej w Szczecinie?

Żeglarstwo najchętniej praktykujemy od wiosny do jesieni, jednak możemy się go nauczyć o każdej porze roku. Jest ono doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, szczególnie jeśli planujemy wakacje nad morzem bądź nad jeziorami. Dlaczego powinniśmy skorzystać z oferty szkół żeglarskich w Szczecinie? Do kogo są one skierowane? Odpowiadamy.

Aktywny wypoczynek

Niewiele osób poświęca się żeglarstwu na co dzień. Nic dziwnego, bowiem aby żeglować potrzebujemy przynajmniej średniej wielkości zbiornika wodnego oraz żaglówki. W sezonie często możemy ją wypożyczyć, jednak poza sezonem wypożyczalnie zwykle są zamknięte. Żeglarstwo to idealny sposób na aktywny wypoczynek. To właśnie aktywności fizycznej najbardziej brakuje nam w letniej porze, podczas urlopu. Oczywiście, ma to być czas tak zwanego resetu, kiedy możemy zapomnieć o codziennych obowiązkach domowych i zawodowych. Niemniej jednak nasze ciało nie lubi biernego leżenia na plaży czy siedzenia nad brzegiem jeziora. Z pomocą przychodzi żeglarstwo, które z jednej strony pozwala na aktywny wypoczynek, z drugiej jednak strony owa aktywność nie wyssie z nas resztek sił. Dla wielu osób jest to bardzo istotne, bowiem na urlopie nie chodzi przecież o to, aby ćwiczyć do utraty tchu. Co więcej, żeglarstwo może stać się naszą nową pasją, którą każdy przecież powinien posiadać. Pozwala ona oderwać się od codzienności i skupić na tym, co naprawdę sprawia nam przyjemność. Pamiętajmy, że trudno będzie nam nauczyć się żeglowania samodzielnie. Większość osób myśli, że nie ma nic prostszego, niż żeglowanie. Tymczasem okazuje się, że bez dobrego przygotowania trudno zawładnąć żaglówką tak, aby cała podróż odbyła się w bezpieczny sposób. Owszem, wiele osób żegluje bez posiadania odpowiedniej wiedzy i przygotowania technicznego, jednak jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. W zdobyciu potrzebnych umiejętności pomoże nam szkoła żeglarska w Szczecinie. 

Zobacz koniecznie:

Żeglarstwo – dla kogo?

Szkoła żeglarska w Szczecinie proponuje kursy zarówno dla osób początkujących, jak i takich, które mają już za sobą pierwszy kontakt z żaglami. Z oferty mogą skorzystać dorośli, lecz niektóre kursy są również skierowane do młodszych osób. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest oczywiście pozytywne nastawienie oraz chęci do nauki. Musimy się także zapisać odpowiednio wcześnie, ponieważ miejsca wyczerpują się w bardzo szybkim tempie. Ma to miejsce zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu, czyli pod koniec zimy i na wiosnę. W szkole żeglarstwa możemy także nauczyć się posługiwać motorowerówką czy też odbyć szkolenie kapitańskie, dla nieco bardziej zaawansowanych w temacie. Co istotne, kursy rozpoczynają się w różnych terminach, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego poziomu kursu. Czasami bowiem może nam się wydawać, że posiadamy już podstawową wiedzę na temat żeglarstwa, jednak w praktyce powinniśmy zacząć właśnie od podstaw. Dlatego też w doborze kursu pomoże doradca – żeglarz, który posiada odpowiednie uprawnienia. Jeżeli wodna przygoda spodoba nam się jeszcze bardziej, to możemy odbyć kursy przygotowujące do egzaminów nadających tytuł na przykład profesjonalnego żeglarza. Oczywiście od początku nauki do tytułów daleka droga, jednak nawet mistrzowie świata kiedyś przecież zaczynali. Dlatego też nie czekajmy i skorzystajmy z oferty szkoły żeglarskiej w Szczecinie już dziś. Jest to idealny moment, aby przygotować się do żeglarskiego sezonu.

Kursy last minute?

Wiele osób chciałoby nauczyć się żeglarstwa, jednak planują naukę dopiero będąc na wakacjach nad morzem czy nad jeziorami. Niestety, kursy last minute mogą okazać się nieosiągalne. Dlaczego? Powodem jest fakt, iż coraz więcej osób myśli dokładnie w ten sposób. Po co odbywać kurs wcześniej, skoro na miejscu z pewnością wiele szkółek takowe organizuje? Same szkółki żeglarskie rzeczywiście proponują nam kursy last minute, jednak działa ich czy to nad morzem czy nad jeziorami, stosunkowo niewiele. Popyt na ich usługi jest natomiast bardzo duży. Pamiętajmy również, że szkolenie żeglarskie na miejscu jest zwykle o wiele droższe. Z tego też powodu o wiele lepiej postąpimy, jeśli zdecydujemy się na szkolenie w Szczecinie. Mogą z niego skorzystać zarówno mieszkańcy miasta, jak i okolicznych miasteczek. W szkole żeglarskiej pracują specjaliści, którzy nauczą sztuki żeglarskiej każdego chętnego. 

Oferta dla firm

Szkoły żeglarskie chętnie podpisują umowy z właścicielami firm. Mogą oni wysłać swoich pracowników na kurs w ramach tak zwanych benefitów poza płacowych. Bardzo często pracodawcy oferują pracownikom karty na siłownię, jednak obecnie coraz mniej zatrudnionych z takiej opcji korzysta. Powodem jest fakt, iż uczęszczanie na siłownię wydaje im się mało atrakcyjną formą aktywności fizycznej i rozrywki. Tymczasem kurs żeglarstwa to już co innego. Z jednej strony pracownicy mogą dowiedzieć się nowych i bardzo ciekawych rzeczy. Z drugiej zaś strony aktywnie spędzić czas i zarazić się zupełnie nową, nieznaną dotąd pasją. 

You may also like...